Connect with us

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Α1 ανδρών: Ντέρμπι σε Γλυφάδα και Σεράφειο

Published

on

Με πλήρη αγωνιστική δράση συνεχίζεται αύριο το πρωτάθλημα της Α1 πόλο των ανδρών με τη 12η αγωνιστική.

Ο αήττητος Ολυμπιακός έχει πολύ εύκολο έργο στο Παπαστράτειο κόντρα στο Νηρέας με το ενδιαφέρον για την αγωνιστική βα βρίσκετα σε Γλυφάδα όπου θα έχουμε την παραδοσιακή κόντρα Υδραϊκού και Εθνικού για τον 1ο όμιλος, ενώ από το 2ο ξεχωρίζει η αναμέτρηση του Απόλλωνα Σμύρνης με το Περιστέρι.

Το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής

1ος όμιλος
14:30 Παπαστράτειο: Ολυμπιακός – Νηρέας
Διαιτητές: Αιγέας Παντελής, Γιάννης Αντζουλάκος
Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου, αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης
15:30 Δημοτικό Νέας Σμύρνης: Πανιώνιος – ΝΟ Χίου
Διαιτητές: Γιώργος Κραβαρίτης, Γιώργος Θωμάς
Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου, αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας
17:00 «Αντώνης Δημητρόπουλος»: Υδραϊκός – Εθνικός
Διαιτητές: Ανδρέας Μοίραλης, Σπύρος Αχλαδιώτης
Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας, Αλυτάρχης: Βούλα Κοζομπόλη
19:00 Δημοτικό Αλίμου: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός
Διαιτητές: Σπύρος Αχλαδιώτης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος
Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης, αλυτάρχης: Μανώλης Μουστάκης

2ος όμιλος
14:00 Εθνικό Χανίων: ΝΟ Χανίων – ΠΑΟΚ
Διαιτητές: Μιχάλης Μπιράκης, Ανέστης Κωνσταντινίδης
Παρατηρητής: Γιάννης Χατζηαναστασίου, αλυτάρχης: Ιάκωβος Κουμής
18:00 Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου: ΑΟΠΦ – ΝΟ Βουλιαγμένης
Διαιτητές: Μαρία Δασκαλοπούλου, Κώστας Βασιλείου
Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης, αλυτάρχης: Κώστας Βλαντής
19:00 Σεράφειο: Απόλλωνας Σμύρνης – ΓΣ Περιστερίου
Διαιητές: Νίκος Μπουδραμής, Γιώργος Κραβαρίτης
Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος, αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός
20:00 Δημοτικό Ιλίσιο: Ηλυσιακός – ΑΝΟΓ
Διαιτητές: Ηλίας Δαμιανάκης, Ναταλία Μαρκοπούλου
Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς, αλυτάρχης: Φίλιππος Κούκιος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

1ος όμιλος

ΘέσηΟμάδαΑγ.ΓκολΒαθμοί
 1ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11 196-49 33
 2ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 11 156-105 27
 3ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 11 92-100 22
 4ΑΕΚ 11 86-108 15
 5ΕΘΝΙΚΟΣ 11 103-119 12
 –ΥΔΡΑΪΚΟΣ 11 88-125 12
 7ΝΟ ΧΙΟΥ 11 88-125 7
 8ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 11 66-145 2

2ος όμιλος

ΘέσηΟμάδαΑγ.ΓκολΒαθμοί
 1ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 11 179-84 33
 2ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 11 159-107 25
 3ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 11 97-80 21
 –ΠΑΟΚ DOMUS ERGO 11 104-101 21
 5ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 11 113-127 13
 6ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 11 88-117 12
 7ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 11 77-132 6
 8ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 11 71-140 0

Advertisement

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2022 Sportsfeed.gr

Don`t copy text!