Connect with us

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Α1 ανδρών: Ξεχωρίζει το ντέρμπι Απόλλωνας – ΝΟΒ

Published

on

Τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου για την Α1 πόλο των ανδρών και η αναμέτρηση που ξεχωρίζει στο αυριανό πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής, είναι αυτή ανάμεσα στον Απόλλωνας Σμύρνης και το ΝΟ Βουλιαγμένης.

Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν σε Σεράφειο κολυμβητήριο με τον Απόλλωνα να κυνηγά τη νίκη προκειμένου να μειώσει στους πέντε βαθμούς τη διαφορά με τον πρωτοπόρο του δευτέρου ομίλου ΝΟΒ.
Σημαντική αναμέτρηση και το ΓΣ Περιστερίου – ΠΑΟΚ καθώς αν οι γηπεδούχοι επικρατήσουν επί των Θεσσαλονικέων θα τους πιάσουν στην τρίτη θέση του δευτέρου ομίλου.
Στον πρώτο όμιλο, το παραδοσιακό ντέρμπι (χωρίς την αίγλη του παρελθόντος ωστόσο) του Πειραιά ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Εθνικό θα είναι άλλος ένας μονόλογος για τους ερυθρόλευκους που έρχονται από την πρώτη τους φετινή ήττα, χάνοντας μεσοβδόμαδα στο Παπαστράτειο από την Μπαρτσελόνα.

Το προγραμμα της 14ης αγωνιστικής – 1ος όμιλος (αύριο)

13:45 Δημοτικό Χαλανδρίου: Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου
Διαιτητές: Νίκος Μπουδραμής, Μανώλης Παϊρακταρίδης
14:00 Παπαστράτειο: Ολυμπιακός – Εθνικός
Δαιτητές: Χρήστος Κουρτίδης, Γιώργος Κραβαρίτης
17:30 Δημοτικό Νέας Σμύρνης: Πανιώνιος – ΑΕΚ
Διαιτητές: Ηλίας Δαμιανάκης, Αιγέας Παντελής
17:30 «Αντώνης Δημητρόπουλος»: Υδραϊκός – Παναθηναϊκός
Διαιτητές: Ανδρέας Μοίραλης, Μιχάλης Μπιράκης

Το προγραμμα της 14ης αγωνιστικής – 2ος όμιλος (αύριο)

15:00 Εθνικό Χανίων: ΝΟ Χανίων – Ηλυσιακός
Διαιτητές: Γρηγόρης Σπανούδης, Ανδρέας Κατσώνης
16:00 Δημοτικό Περιστερίου: ΓΣ Περιστερίου – ΠΑΟΚ
Διαιτητές: Νίκος Μπουδραμής, Σπύρος Αχλαδιώτης
17:00 Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου: ΑΟΠΦ – ΑΝΟΓ
Διαιτητές: Ανέστης Κωνσταντινίδης, Χρήστος Κουρτίδης
19:00 Δημοτικό Σεράφειο: Απόλλωνας Σμύρνης – ΝΟΒ
Διαιτητές: Γιώργος Σταυρίδης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

ΘέσηΟμάδαΑγ.ΓκολΒαθμοί
 1ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 13 244-62 39
 2ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 13 182-121 33
 3ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 13 110-118 25
 4ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 13 130-137 18
 5ΑΕΚ 13 99-138 15
 6ΥΔΡΑΪΚΟΣ 13 101-142 12
 7ΝΟ ΧΙΟΥ 13 103-143 10
 8ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 13 81-189 2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΘέσηΟμάδαΑγ.ΓκολΒαθμοί
 1ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 13 210-99 39
 2ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 13 191-126 31
 3ΠΑΟΚ  13 121-115 24
 4ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 13 112-107 21
 5ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 13 132-147 14
 6ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 13 103-148 12
 7ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 13 95-147 12
 8ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 13 92-166 1

Advertisement

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2022 Sportsfeed.gr

Don`t copy text!