Α1 γυναικών, ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 3-1: Του πήρε τον αέρα και το προβάδισμα

Εντυπωσιακή η ΑΕΚ μετά το 0-1, πανηγύρισε την τέταρτη νίκη της (σε ισάριθμα ματς) επί του ΠΑΟΚ…

Ο Δικέφαλος μετά το πρώτο σετ πλήρωσε την κάκιστη υποδοχή του και τις επιλογές του Φενόλιο ο οποίος στα μισά του β’ σετ απέσυρε την Κλέπκου (89% υποδοχή με 56% άριστες και 7/17 επιθέσεις) ενώ χρησιμοποίησε την Λι μόνο στο γ’ σετ!

Βέβαια στο πρώτο σετ η ομάδα του ήταν εξαιρετική, αλλά στο β’ σετ βρέθηκε να κυνηγά στο σκορ φτάνοντας μέχρι το 22-21 για να το χάσει με 25-22 και στη συνέχεια να πετάξει λευκή πετσέτα.

Πλέον η ΑΕΚ χρειάζεται δύο σετ στον δεύτερο αγώνα που θα διεξαχθεί την Κυριακή 17/4 στο PAOK Sports Arena, ενώ αν ο ΠΑΟΚ επικρατήσει με 3-0 ή 3-1 τότε η πρόκριση θα κριθεί στο χρυσό σετ.