Α1 γυναικών: Νίκες για ΑΝΟΓ, Εθνικό και ΝΕ Πατρών

Δεν αντιμετώπισαν προβλήματα ως γηπεδούχοι ο ΑΝΟΓ και ο Εθνικός (τυπικά γηπεδούχος στο Ιλίσιο) ενώ η ΝΕ Πατρών σημείωσε σημαντικό διπλό στη Θεσσαλονίκη για τη 19η αγωνιστική της Α1 πόλο των γυναικών.

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Ρεθύμνου 16-5

Χωρίς να συναντήσει δυσκολίες, ο ΑΝΟ Γλυφάδας νίκησε 16-5 τον ΝΟ Ρεθύμνου. Από τρία τέρματα σημείωσαν οι Ειρήνη Νίνου και Κοντογιάννη. Με 10 παίκριες παρατάχθηκε ο ΝΟ Ρεθύμνου που προηγήθηκε αλλά βρέθηκε να χάνει 13-1.
Οκτάλεπτα: 3-1, 4-0, 7-1, 2-3
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Θοδωρής Ανδρεάκος): Γκίλλα 1, Γρηγοροπούλου 1, Ειρήνη Νίνου 3, Αντωνιάδη 2, Κολιτσοπούλου 1, Φουντωτού 2, Γαλιατσάτου 2, Κοντογιάννη 3, Κατσώνη 1
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ανέστης Πεσματζόγλου): Μακί 1, Αμορόζα 2, Κυριακάκη 1, Τσιουγκρή 1

Εθνικός – Ηλυσιακός 19-4

Ο Εθνικός νίκησε άνετα 19-4 τον Ηλυσιακό. Οι Πειραιώτισσες προηγήθηκαν 7-0 και 9-1 στο ημίχρονο. Η διαφορά πήγε στο +10 στο τρίτο οκτάλεπτο (13-3) ενώ από τρία τέρματα σημείωσαν οι Ελληνιάδη και Μπάκοτς.
Οκτάλεπτα: 5-0, 4-1, 4-2, 6-1
ΕΘΝΙΚΟΣ (Αντιγόνη Ρουμπέση): Ζερβού 2, Ελληνιάδη 3, Κοντονή 2, Μπερίκου 2, Άλκηστη Μπενέκου 2, Λαλούση 1, Ιόλη Μπενέκου, Μπάκοτς 3, Μπέτα 2, Καραμπέτσου 2.
HΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιώργος Τσόκας): Κωνσταντά 1, Λιαπάκη 2, Παναγιότι 1.

ΠΑΟΚ – ΝΕ Πατρών 10-14

Με ένα ξέσπασμα στο τελευταίο οκτάλεπτο, η ΝΕ Πατρών νίκησε στο Ποσειδώνιο 14-10 τον ΠΑΟΚ. Οι δυο ομάδες ήταν ισόπαλες 9-9 μετά από 24 λεπτά αγώνα, αλλά η φιλοξενούμενη ομάδα με επί μέρους 5-1, πήρε την νίκη.
Οκτάλεπτα: 1-3, 4-4, 4-2, 1-5
ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Ακιμπάγιεβα 1, Κάιζερ 1, Φραγκιά 5, Λασκαρίδου 3.
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ: Πετάση 4, Κουρέτα 1, Σαπκίνα 2, Λυκοθανάση 1, Ζοφώλη 4, Ντάσιου 2.