Α1 γυναικών: Νίκες για ΑΝΟΓ και ΑΕΚ

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε ο ΑΝΟΓ στη Θεσσαλονίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ, ούτε και η ΑΕΚ στο Ιλίσιο για την 13η αγωνιστική της Α1 πόλο των γυναικών.

ΠΑΟΚ – ΑΝΟΓ 2-18

Συνεχίζει την αήττητη πορεία του ο ΑΝΟ Γλυφάδας που επικράτησε 18-2 στο Εθνικό Θεσσαλονίκης του ΠΑΟΚ. Η 13η νίκη των φιλοξενούμενων σε ισάριθμα παιχνίδια, με κορυφαία σκόρερ την Τίνα Κοντογιάννη με τέσσερα τέρματα. Ο ΑΝΟ Γλυφάδας δεν δέχθηκε γκολ στο πρώτο μέρος ενώ ο ΠΑΟΚ μείωσε σε 12-1 (σκόραρε μετά από 20 λεπτά αγώνα) και στο τελικό 18-2.
Οκτάλεπτα: 0-5, 0-6, 1-2, 1-5
ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Φορίδου, Γραικού, Ακιλμπάγιεβα, Μπίκου, Ταυρίδου, Μυτάκη, Λαμπρούση, Κάιζερ, Ζιώγα, Ντώνα,  Λασκαρίδου,  Μανίκα 2,  Μάλλου, Παρασκευοπούλου, Στόγιου.
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Θοδωρής Ανδρεάκος): Καρύτσα, Νίνου Παναγιώτα 1, Γκίλλα 3, Θωμοπούλου, Γρηγοροπούλου 1, Νίνου Ειρήνη 3, Αντωνιάδη, Κολιτσοπούλου 2, Κούλχας, Φουντωτού 2, Γαλιατσάτου, Κοντογιάννη 4, Τσιάρα, Κατσώνη, Κανελλοπούλου 2.

Ηλυσιακός – ΑΕΚ 7-18

Με πέντε τέρματα της Τσιμάρα και τρία της Κώτσια, η ΑΕΚ νίκησε 18-7 τον Ηλυσιακό στο Ιλίσιο. Το 2-2 στα μέσα του πρώτου οκταλέπτου έγινε 7-2 στο τέλος του και 11-4 στο ημίχρονο.
Οκτάλεπτα: 2-7, 2-4, 1-3, 2-4
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιώργος Τσόκας): Κώτσου, Μανιάτη, Παπασιφάκη , Μοσχοφίδου 1, Κωνσταντά 1 , Μπακομήτρου, Σκαρπαλέζου Όλγα 1, Ρηγοπούλου, Σκαρπαλέζου Νίκη, Λιαπάκη 1, Γονίδη, Κανταλέα, Νικολακοπούλου, Παναγιώτι 3.
ΑΕΚ (Κική Λιόση): Αρχοντάκη, Πασκάλε 2, Κασσάρη 3, Γαβαλά 2, Μαστροκάλου, Μιχαηλίδου, Στρατηδάκη 1, Κώτσια 3, Τσιμάρα Ευδ.5, Βαμβακάρη Π., Γροζοπούλου, Μπεκρή, Κοβάσεβιτς, Βαμβακάρη Ζωή-Ελένη 1.