Α1 γυναικών: Νίκες για ΑΝΟΓ και Εθνικό

ΑΝΟ Γλυφάδας και Εθνικός πήραν τη νίκη στις αναμετρήσεις που έγιναν για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 πόλο των γυναικών.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 12-10

Ωραίο παιχνίδι έγινε στο «Αντώνης Δημητρόπουλος» όπου ο ΑΝΟΓ νίκησε 12-10 τον ΓΣ Περιστερίου. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο δεύτερο οκτάλεπτο και με δυο τέρματα διαφορά (3-1) αλλά ο γηπεδούχος πήγε στο ημίχρονο μπροστά με 4-3. Αύξησε τη διαφορά 7-3, και 8-4 αλλά η ομάδα του ΓΣ Περιστερίου μείωσε στο γκολ (8-7 και 9-8 με το ξεκίνημα της τελευταίας περιόδου). Ο ΑΝΟ Γλυφάδας όμως βρήκε το τρόπο να προηγηθεί εκ νέου με +3 (11-8 και 12-9) και να πάρει τη νίκη.
Οκτάλεπτα: 1-1, 3-2, 5-4, 3-3
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Αργύρης Θεοδωρόπουλος): Καρύτσα, Παναγιώτα Νίνου, Μουστακαρία 3, Αναστασία Λούδη, Γρηγοροπούλου 1, Ρουμελιώτη, Κανελλοπούλου, Φράνκι, Ο’Ράιλι 3, Φουντωτού 3, Πιοβάν, Κουρέτα 2, Τσιάρα, Κατσώνη, Κεχαγιόγλου.
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Θοδωρής Ανδρεάκος): Ζαφειράκη, Μάμογλου 5, Λαλούση, Γροζοπούλου, Αποστολίδου, Κόλλια, Πετάση, Μπερίκου 1, Πέττα, Λασκαρίδου, Κάσσαρη 3, Γκότζια, Καραγιάννη, Σκαρμούτσου, Λέβι 1.

ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 20-4

Ο Εθνικός προηγήθηκε 7-2 στο πρώτο οκτάλεπτο και τελικά νίκησε 20-4 τη ΝΕ Πατρών στο Παπαστράτειο. Ο γηπεδούχος δέχθηκε δυο τέρματα στο πρώτο οκτάλεπτο και άλλα δυο στη τελευταία περίοδο, δηλαδή μετά από 24 λεπτά!
Οκτάλεπτα: 7-2, 4-0, 7-0, 2-2
ΕΘΝΙΚΟΣ (Στέφανος Λέανδρος): Σωτηρέλη, Καραμπέτσου 2, Ολγα Οικονόμου 1, Τέρνερ 1, Μπέτα 1, Ειρήνη Νίνου 3, Χατζηκυριακάκη 1, Άλκ. Μπενέκου 5, Μιχαϊλοβιτς 1, Κανετίδου 2, Ιόλη Μπενέκου, Γεωργούση 1, Λυδία Μαυρωτά, Κατσιμπρή 2, Κλαψιανού.
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Κώστας Σακκαλής): Ανδρ. Κοντάκου, Ανδρουτσέλη, Σνέλγκαρ 1, Δήμητρα Κοντάκου, Ευφροσύνη Τσιμάρα 2, Λαμπάτου,  Ζαφειράκη, Μπινιάρη, Μοίραλη, Λιαπάκη, Τύχινα, Μαρία Κεπενού 1, Μπεκρή, Ζήκου, Άρνα