Αήττητος από το 2001 ο Ολυμπιακός

Ένα φοβερό σερί που αντέχει 15 χρόνια, συνέχισε να «τρέχει» ο Ολυμπιακός στην Α1 υδατοσφαίρισης των ανδρών, καθώς σημείωσε την 41η νίκη επί του Παναθηναϊκού επικρατώτνας 14-4.

Οι ερυθρόλευκοι έχουν να ηττηθούν από τον Παναθηναϊκό, από τις 17 Φεβρουαρίου 2001.
Κατά τα λοιπά στη σημερινή αναμέτρηση ο Θρύλος δεν συνάντησε την παραμικρή αντίσταση από τους φιλοξενούμενους και έκανε το «3Χ3» στο πρωτάθλημα. Με γκολ των Γιάννη Φουντούλη, Κωνσταντίνου Γεννηδουνιά και Γιώργου Ντόσκα ο οποίος είχε σήμερα τα γενέθλια του, ολοκληρώθηκε η πρώτη περίοδος. Οι «ερυθρόλευκοι» στην 2η περίοδο ανέβασαν ακόμα περισσότερο την απόδοσή τους και με το επιμέρους 4-1 στο διάστημα αυτό, βρέθηκαν με 7-1 μπροστά στο φινάλε το πρώτου ημιχρόνου. Η ίδια εικόνα συνεχίστηκε και στην επανάληψη με τον Θρύλο να φτάνει άνετα στο τελικό 14-4.

Οκτάλεπτα 3-0, 4-1, 3-0, 4-3
Ολυμπιακός (Βλάχος) Μυλωνάκης 3, Φουντούλης 3, Δελακάς 2, Αργυρόπουλος 2, Γεννηδουνιάς 1, Πρέκας 1, Ντόσκας 1, Κολόμβος 1.
Παναθηναϊκός (Λοράντος) Λίντχουντ 2, Φώσκολος 1, Καπετανάκης 1.