Connect with us

ΣΤΙΒΟΣ

Αποτελέσματα 37α Παπαφλέσσεια

Published

on

Δύο όρια για το παγκόσμιο πρωτάθλημα του Λονδίνου, ένα μεγάλο πανελλήνιο ρεκόρ στα 800μ. των εφήβων καθώς και τρία όρια για τις διοργάνωσεις των νέων και των εφήβων-νεανίδων, ήταν ο απολογισμός των 37ων Παπαφλέσσειων.

O Mίλτος Τεντόγλου ήταν εντυπωσιακός στο μήκος με άλμα στα 8.16μ. τσέκαρε το εισιτήριο του για το Λονδίνο, ενώ επιβεβαίωσε για ακόμα μία φορά ότι στην ηλικία του στην Ευρώπη, δεν έχει αντίπαλο.
Ο αγέραστος Δημήτρης Τσιάμης θα ταξιδέψει και αυτός στο Λονδίνο, καθώς έπιασε το όριο στο τριπλούν και αυτή θα είναι η τέταρτη συμμετοχή του σε παγκόσμια πρωταθλήματα.
Αυτός όμως που έκλεψε την παράσταση, ήταν ο Θάνος Καλάκος που σημείωσε μεγάλο πανελλήνιο ρεκόρ στα 800μ. ενώ είναι μόλις ο 9ος αθλητής παγκοσμίως στην κατηγορία των εφήβων που καταφέρνει να κατέβει φέτος το 1:49. Όρια για ευρωπαϊκα πρωταθλήματα έπιασαν η Αραμπατζή (ακόντισμός, Κ23) και οι Κιάφα (400μ. εμπόδια, Κ20), Μανιού (ακοντισμός, Κ20).

 

100μ. Ανδρών
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΤΡΙΒΥΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1987 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 10.36
2 ΖΗΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1998 ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 10.63
3 ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1998 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 10.89
4 ΖΑΡΜΑΚΟΥΠΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1987 ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 10.94
5 ΠΑΤΡΙΝΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1992 ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ ΓΣ 11.03
6 ΣΤΕΦΑΝ ΦΛΟΡΙΑΝ 1999 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 11.14
7 ΚΟΥΣΚΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2001 ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ ΓΣ 11.40
8 ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2000 ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ ΓΣ 11.75
9 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2000 ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ ΓΣ 11.82
10 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2001 ΑΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ 12.38
200μ. Ανδρών
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΤΡΙΒΥΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1987 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 20.92
2 SMELYK SERHIY 1987 UKR 20.97
3 ΖΗΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1998 ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 22.00
4 ΠΑΠΠΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1998 ΕΚΑ ΔΩΔΩΝΗ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 22.04
5 ΣΤΕΦΑΝ ΦΛΟΡΙΑΝ 1999 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 22.28
6 ΖΑΡΜΑΚΟΥΠΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1987 ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ DNS
400μ. Ανδρών
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 1989 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 47.69
2 MIXOΣ   ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1996 ΑΣ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 48.52
3 ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1996 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 48.88
4 ΑΛΜΠΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1993 ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 48.93
5 ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1995 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 49.26
6 ΣΓΟΥΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1998 ΑΟ ΠΕΛΩΨ ΠΑΤΡΩΝ 49.51
800μ. Ανδρών
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΚΑΛΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1998 ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 1.48.70
2 ΚΟΤΙΤΣΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1996 ΓΣ ΔΕΣΚΑΤΗΣ 1.49.28
3 ΛΑΓΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1995 ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 1.51.45
4 ΚΕΡΑΜΑΣ ΕΡΑΛΝΤΟ 1991 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 1.58.27
5 ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ ΕΥΤΥΧΙΟΣ 1995 ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ DNF
6 ΤΣΙΜΕΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1990 ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ DNF
7 ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1987 ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ DNS
400μ. Εμπόδια Ανδρών
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 SYNYANSKYY ANATOLIY 1991 UKRAINE 51.91
2 ΝΑΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1994 ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 52.25
3 ΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1995 ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 53.20
4 ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1993 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 54.04
5 ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1997 ΚΥΠΡΟΣ 54.27
6 ΛΕΒΑΝΤΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1997 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 54.37
7 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΕΟΦΥΤΟΣ 1992 ΚΥΠΡΟΣ 55.24
8 ΜΕΤΑ ΧΡΗΣΤΟΣ 2000 ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ ΓΣ 57.88
ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1998 Ο.Φ.Η DNF
Μήκος Ανδρών
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ ΑΝΕΜΟΣ
1 ΤΕΝΤΟΓΛΟΥ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ 1998 Γ.Ε. ΓΡΕΒΕΝΩΝ 8.16 +1,7
2 ΓΑΛΑΖΟΥΛΑΣ ΤΑΣΟΣ 1992 ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 7.83 +0,8
3 ΚΑΨΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1991 ΑΕΚ 7.81 +0,7
4 ΜΕΡΤΖΑΝΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1987 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 7.80 +0,7
5 ΤΣΑΚΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1988 ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ Ο ΠΑΛΛΗΝΕΥΣ 7.62 +1,5
6 ΡΟΥΣΣΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 1992 ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 7.61 +0,7
7 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1997 ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 7.60 +1,6
8 ΜΑΝΤΖΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1999 ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ ΓΣ 7.20 +1,4
9 ΜΟΥΤΣΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1996 ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ 7.13 +0,8
10 ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ 2000 ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 6.99 +0,5
11 ΜΑΚΡYΔΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1998 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 6.84 +0,1
12 ΚΟΥΤΟΥΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 2001 ΓΣ ΣΚΑΛΑΣ 6.83 +1,1
Τριπλούν Ανδρών
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ ΑΝΕΜΟΣ
1 ΤΣΙΑΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1982 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 16.87 -0,3
2 ΜΠΑΛΤΑΔΟΥΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1989 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 16.29 +0,3
3 ΜΠΟΦΤΣΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 1992 ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 16.10 +0,9
4 ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1997 ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ Ο ΑΜΕΙΝΙΑΣ 15.94 +1,2
5 ΖΙΝΤΖΟΒΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1994 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 15.38 +0,7
6 ΜΟΝΟΠΩΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1998 ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ ΓΣ 15.05 +0,4
Ακοντισμός παίδων
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΜΑΤΣΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2001 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ 41.20
2 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2001 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ 46.06
3 ΜΑΓΟΥΛΙΑΝΙΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 2001 ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ ΓΣ 46.54
4 ΛΙΜΙ ΓΙΩΡΓΚΟΣ 2001 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 49.95
5 ΣΒΟΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2000 ΑΟ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ 57.54

 

100μ. Γυναικών
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΒΕΝΙΕΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 1995 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 12.09
2 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ 1997 ΑΟ ΚΑΛΛΙΣΤΟΣ 12.31
3 ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ 1993 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 12.41
4 ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 2001 ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ ΓΣ 12.92
5 ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ 2001 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 13.07
6 ΚΑΡΕΛΙΩΤΗ ΙΩΑΝΝΑ 1999 ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ ΓΣ 13.10
7 ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 2001 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 13.19
8 ΛΑΣΚΑΡΙΔΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 1998 ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ ΓΣ 13.71
9 ΧΕΛΙΔΩΝΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 2000 ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ ΓΣ 14.01
400μ. Γυναικών
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΜΟΥΡΤΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1996 ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΤΡΩΝ 54.70
2 ΚΑΡΚΑΛΑΤΟΥ ΕΛΠΙΔΑ 1994 ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 54.90
3 ΖΥΓΟΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 1992 ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 55.78
4 ΓΕΡΑΣΗ ΙΡΙΣ 1995 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 56.84
5 ΤΣΙΩΠΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 1998 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 57.75
6 ΓΙΑΓΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 1998 ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 1.00:27
7 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΟΛΥΜΠΙΑ 1998 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ 1.00:77
400μ. Εμπόδια γυναικών
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 TKACHUK VIKTORIYA 1994 UKR 57.40
2 ΔΑΛΑΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1992 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 58.98
3 ΚΙΑΦΑ ΑΝΝΑ 1998 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1.00:33
4 ΚΑΝΑΚΗ ΑΛΕΞΙΑ 1994 Ο.Φ.Η. 1.00:51
5 ΤΟΚΑ ΕΛΠΙΔΑ 1993 ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΤΡΩΝ 1.01:62
3.000μ. Γυναικών
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 1992 ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ 9.38.40
2 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΟΡΑΪΝΗ – ΑΝΘΗ 1993 ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 9.43.37
3 ΚΟΪΝΗ ΑΘΗΝΑ 1992 ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 9.48.63
Μήκος Γυναικών
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ ΑΝΕΜΟΣ
2 ΓΡΑΒΑΛΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΝΑ 1991 ΑΕΚ 6.29 +1,4
3 ΚΟΛΟΚΥΘΑ ΕΥΘΥΜΙΑ 1987 ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 6.09 +0,8
4 ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΘΑ 1993 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 6.04 +1,3
5 ΜΑΡΚΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ 1999 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 5.89 -0,8
6 ΚΟΥΤΣΑΛΙΑΡΗ ΕΛΕΝΗ 1998 ΓΕ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 5.86 +0,2
7 ΚΩΣΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1999 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣΣ 5.85 +0,9
8 ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 2001 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ 5.58 -0,2
9 ΧΑΝΔΡΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΔΗΜΗΤΡΑ 2002 ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ ΓΣ 5.20 -1,3
Ακοντισμός γυναικών
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΘΕΟΔΩΡΑ 1997 Γ.Σ. ΣΕΡΡΕΣ 93 52.90
2 FETISKINA TΕΤΥΑΝΑ 1994 UKRAINE 52.37
3 ΜΑΝΙΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ 1998 Ο.Φ.Η. 51.30
4 ΚΟΚΚΑΛΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 1997 ΓΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ «Ο ΖΕΥΣ» 49.55
5 ΤΑΓΑΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 1999 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 39.37

 

 

Advertisement

Advertisement

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2018 Sportsfeed.gr

Sportsfeed.gr - To No1 ελληνικό site για τους Ολυμπιακούς Αγώνες