Αρχή με νίκη στο παγκόσμιο για τις νεάνιδες

Με εύκολη νίκη ξεκίνησε στο παγκόσμιο πρωτάθλημα των νεανίδων που διεξάγεται στο Βελιγράδι, η Εθνική ομάδα που επικράτησε 18-6 επί της Βραζιλίας.

Η ομάδα του Κώστα Δήμου έδειξε από την αρχή την ανωτερότητά του αγωνιστικά και έφτασε σε μια εύκολη νίκη, ξεκινώντας με το δεξί στον όμιλο. Οι Ελληνίδες διεθνείς προηγήθηκαν με 3-0 στην πρώτη περίοδο, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ σε 7-2 στο ημίχρονο.
Η συνέχεια ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με την Ελλάδα να σφραγίζει την επικράτησή της και τις Νίνου Ειρήνη και Μυριοκεφαλιτάκη να πετυχαίνουν από έξι τέρματα.
Οκτάλεπτα 3-0, 4-2, 6-4, 5-0
ΕΛΛΑΔΑ (Κώστας Δήμου) Μυριοκεφαλιτάκη 6, Φουντωτού, Λούδη 1, Νίνου Ε. 6, Κανετίδου, Δούλη, Κοντονή 3, Αρχοντάκη, Γιαννακέα, Μπιτσάκου, Νίνου Π. 1, Κατσίμπρη 1, Γιαννοπούλου.