Ασημένιο μετάλλιο ο Ηλίας στην Τουρκία

Με το αργυρό μετάλλιο επιστρέφει από την Τουρκία η Εθνική μας ομάδα ορεινής ποδηλασίας αφού ο Περικλής Ηλίας κατέκτησε σήμερα Κυριακή την δεύτερη θέση στον διεθνή αγώνα που θα έγινε στην Γιάλοβα.

Ο Έλληνας πρωταθλητής με χρόνο 1:22.59 τερμάτισε δεύτερος και κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο κύπελλο της Γιάλοβα. Καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν και ο Δημήτρης Αντωνιάδης, που κατέλαβε την 5η θέση με 1:26.17 και οι Χαρούν Μολλά με 1:31.13 και Ηλίας Τσορτουκτσίδης με 1:36.22, που τερμάτισαν στην 12η και 19η θέση αντίστοιχα.

Νικητής ήταν ο Σλοβάκος Μαρτίν Χάρινγκ σε χρόνο 1:22.26, ενώ στην 3η θέση τερμάτισε ο Νταβίντ Ρόσα από την Πορτογαλία, σε 1:24.59