ΠΥΓΜΑΧΙΑ

«Χάλκινος» στο γκραν πρι της Τσεχίας ο Καλογερίδης

Οι επιτυχίες της ελληνικής πυγμαχίας στα διεθνή τουρνουά συνεχίζονται με τον Κωνσταντίνο Καλογερίδη να φέρνει άλλη μια διάκριση στην Ελλάδα.

Ο Ελληνας πρωταθλητής των 63κ αγωνίστηκε στο Grand Prix της Τσεχίας και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο. Η διοργάνωση που ήταν υψηλού επιπέδου και η επιτυχία δίνει ακόμη μια φορά χαρά στην ελληνική πυγμαχία. Ο Καλογερίδης νίκησε τον Φινλανδό Κάπέινεν και στο κρίσιμο αγώνα για την είσοδό του στον τελικό ηττήθηκε στα σημεία από τον Αγγλο Τάιερς
Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε και ο Θεοχάρης Τσαουσίδης που έχασε στα σημεία κι έδειξε ότι όλο το μέλλον του ανήκει.