Δεύτερες νίκες για ΝΟΒ και ΝΟ Χανίων

Μετά την πρώτη τους νίκη επί του Ολυμπιακού οι παίκτες του ΝΟΒ συνέχισαν με νίκη επί του ΠΑΟΚ ενώ νίκη εντός έδρας σημείωσε και ο ΝΟ Χανίων, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 ανδρών

Οι παίκτες του Κόλιανιν ξεκίνησαν παίρνοντας προβάδισμα δύο γκολ όμως οι πολίστες του ΠΑΟΚ έπαιξαν δυναμικά και προσπάθησαν να ισοφαρίσουν. Η ομάδα του ΝΟΒ δεν το επέτρεψε αυτό όμως ο ΠΑΟΚ τους απείλησε, ειδικά στην τρίτη περίοδο, αν και αυτό δεν ήταν αρκετό για αν τους δώσει τη νίκη. ΝΟ Βουλιαγμένης – ΠΑΟΚ 11-9
Οκτάλεπτα: 4-2, 2-2, 2-3, 3-2.
ΝΟ Βουλιαγμένης (Χρβόγε Κόλιανιν): Τζωρτζάτος, Μυλωνάκης 3, Αλαφραγκής 1, Γκιουβέτσης, Τρούλος 1, Γούβης 1, Αφρουδάκης 1, Καλογερόπουλος, Χαλυβόπουλος, Κουρούβανης 2, Λόζινα 1, Μπάσιτς 1, Ανδρεάδης, Τσαταλιός, Βλάσσης.
ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Σιορδίλης, Σαρησάββας, Ραντόγεβιτς 4, Προσινικλής Ν., Μαρινάγης 1, Κεχαλάρης 1, Γιαννόπουλος, Σγουρίδης 1, Παπάκος 2, Προσινικλής Π., Ράντονιτς, Κουγιουνής, Μανθογιάννης, Μάνος, Νικολαΐδης.

Ντέρμπι στα Χανιά με νικητές τους οικοδεσπότες

Ο ΝΟ Χανίων αντιμετώπισε το ΝΟ Χίου εντός έδρας και πήρε τη νίκη με 7-4. Οι Χανιώτες ξεκίνησαν δημιουργώντας προβάδισμα δύο γκολ όμως οι παίκτες του ΝΟ Χίου ισοφάρισαν στο δεύτερο οκτάλεπτο και το ημίχρονο τελείωσε με 3-3. Τότε οι Χανιώτες επιστράτευσαν την καλή τους άμυνα και δε δέχθηκαν κανένα γκολ στην τρίτη περίοδο ενώ μόλις ένα στην τέταρτη, με τους ίδιους όμως να σκοράρουν τέσσερα για να πάρουν τη νίκη.
ΝΟ Χανίων – ΝΟ Χίου 7-4
Οκτάλεπτα: 2-0, 1-3, 10, 3-1.
ΝΟ Χανίων (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Αποστολάκης, Σαρτζετάκης 2, Πολύζος, Αγιωργούσης 1, Μπατάκης 1, Ουίλιαμς 1, Χαριτάκης 1, Μπογκντάνοβιτς 1, Πίσσας, Μαζοκοπάκης, Κουμής, Σπάχιτς, Κανδανολέων.
ΝΟ Χίου (Γιώργος Ντόσκας): Χόλαντ, Μιμίδης, Γκρούγουελ, Παππάς, Γούρας, Κανδιόγλου, Μόκκας, Μαρουλάς, Παπαδόπουλος, Καλαργυρός 1, Γαβαλάς 1, Καρακούρος, Γκίλλας 2.