Δεν έχει αντίπαλο ο Κράουζερ

Τρίτος αγώνας και τρίτη φορά πάνω από τα 22 μέτρα για τον Αμερικανό σφαιροβόλο Ράιαν Κράουζερ που δείχνει ότι φέτος πολύ δύσκολα θα χάσει το χρυσό μετάλλιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα του Λονδίνου.

Ο χρυσός Ολυμπιονίκης του Ρίο συμμετείχε στον αγώνα δρόμου σφαιροβολίας που έγινε στα πλαίσια των Kansas Relays και ήταν ο νικητής με βολή στα 22.11μ. Μετά το 22.05μ. και το 22.15μ. που έριξε στη Νέα Ζηλανδία, συνέχισε τις μεγάλες βολές και δείχει ότι ο ατομικό του ρεκόρ που είναι 22.52μ. από τους Ολυμπιακούς του Ρίο, μάλλον θα καταρριφθεί.
Στον αγώνα του Κάνσας, πίσω από τον Κράουζερ ολοκλήρωσε ο Τζος Φρίμαν κάνοντας ατομικό ρεκόρ με 20.91μ. ενώ τρίτος ήταν ο Ράιαν Γουάιτινγ με 20.73μ. Ο Κουρτ Ρόμπερτς κατέλαβε την τέταρτη θέση με 20.32μ.