Δεν τα κατάφερε η Σάκκαρη κόντρα στη Γουίλιαμς

Η Μαρία Σάκκαρη ήταν εξαιρετική στο πρώτο σετ κόντρα στη Σερένα Γουίλιαμς όμως αυτό δεν ήταν αρκετό για την Ελληνίδα τενιστρία.

Η μονομαχία Ελλάδας – ΗΠΑ για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων στο κύπελλο Χόπμαν βρίσκεται πλέον στο 1-1, καθώς η Γουίλιαμς επικράτησε 2-0 (7-6, 6-2) επί της Σάκκαρη και ισοφάρισε το σκορ μετά τη νίκη του Τσιτσιπά επό του Τιεφό.
Η 23χρονη Ελληνίδα τενίστρια ήταν πολύ καλή στο πρώτο σετ της αναμέτρησης και θα μπορούσε να το είχε κερδίσει, όμως η Γουίλιαμς θύμισε τον παλιό καλό της εαυτό και σε ορισμένα σημεία του αγώνα ήταν ασταμάτητη.
Ελλάδα και ΗΠΑ θα παίξουν για τη νίκη σε λίγο στο μεικτό διπλό.