Σινσινάτι όπεν: Διακοπή λόγω βροχής

Πριν προλάβει να ολοκληρωθεί το πρώτο σετ και μετά από αγώνα μόλις 36 λεπτών η αναμέτρηση του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Τζον Ίσνερ, διεκόπη λόγω βροχής.

H αναμέτρηση σταμάτησε με το σκορ στο πρώτο σετ να είναι 6-5 υπέρ του Τσιτσιπά. Εκείνη τη στιγμή σκοτείνιασε ο ουρανός και ξεκίνησε η βροχή με αποτέλεσμα ο διαιτητής να διακόψει το παιχνίδι μέχρι νεοτέρας.
Πριν τη διακοπή είχαν προλάβει να ολοκληρωθούν οι πρώτες αναμετρήσεις της ημέρας. Ο Νόβακ Τζόκοβιτς επικράτησε 2-0 (6-2, 6-4) επί του Τένις Σάντγκρεν και προκρίθηκε στα προημιτελικά όπως και ο Γιαν Λέναρντ Στρουφ που νίκησε 2-1 (6-4, 3-6, 6-4) τον Νταβίντ Γκοφέν και θα αντιμετωπίσει τον Σέρβο.
Το δεύτερο ζευγάρι που θα διασταυρώσει στον ημιτελικό είναι αυτό του Ντανιίλ Μεντβέντεφ (νίκησε 2-0 τον Αλιάζ Μπεντέν) με τον Ρομπέρτο Μπαουτίστ Αγκούτ που απέκλεισε τον Κάρεν Κατσάνοφ 2-1 (4-6, 6-3. 6-2).
Στον τελευταίο αγώνα που ολοκληρώθηκε, ο Ράιλι Οπέλκα έκανε την έκπληξη και άφησε εκτός τον Ματέο Μπερετίνι κερδίζοντας τον 2-0 (6-3, 7-6). Ο Αμερικανός θα περιμένει τώρα το νικητή της αναμέτρησης Τσιτσιπά – Ίσνερ στα προημιτελικά.