Τσάμπιονς λιγκ: 2/2 ο Ολυμπιακός στη Ρώμη

Πολύ καλό ξεκίνημα για την ομάδα πόλο των ανδρών του Ολυμπιακού που σημείωσε δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες του ομίλου της Ρώμης για το τσάμπιονς λιγκ επικρατώντας επί της γερμανικής Σπαντάου 13-9.

H ομάδα του Θοδωρή Βλάχου ξεκίνησε κάπως μουδιασμένα την αναμέτρηση και βρέθηκε να χάνει 2-0 και 3-1, 1:59 πριν από τη λήξη της πρώτης περιόδου. Δύο γκολ του Άιρβινγκ και του Γεννηδουνιά έκαναν το 3-3.
Στη δεύτερη περίοδο ο Ολυμπιακός ήταν σαρωτικός και με επιμέρους σκορ 5-1 πέρασε μπροστά με +4 (8-4).
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός δεν πιέστηκε ιδιαίτερα από τους Γερμανούς και με επιμέρους σκορ 5-5, η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε στο 9-13.
Αύριο ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει την κροατική Γιουγκ.

Οκτάλεπτα: 3-3, 1-5, 2-2, 3-3
Σπαντάου (Κοβάτσεβιτς): Γιούγκλινγκ 1, Ντέντοβιτς 1, Κόλοντ 4, Ρέστοβιτς 3.
Ολυμπιακός (Βλάχος) Σκουμπάκης 1, Γεννηδουνιάς 1, Αργυρόπουλος 3, Πρέκας 1, Δερβίσης 1, Κάκαρης 1, Μουρίκης 1, Καπότσης 2, Άιρβινγκ 2.