A1 γυναικών: Έκανε το 3/3 η Γλυφάδα

Με τη νίκη της Γλυφάδας 10-5 επί του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη, ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική της Α1 πόλο των γυναικών.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στα πρώτα λεπτά (2-2), με την Γλυφάδα με ένα σερί 3-0 να έχει προβάδισμα ασφαλείας τριών γκολ στο τέλος του ημιχρόνου (5-2). Οι φιλοξενούμενες με ένα ακόμη επί μέρους σκορ 4-2, προηγήθηκαν με πέντε γκολ στο τέλος του τρίτου οκταλέπτου (9-4). Η Γλυφάδα διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας τον Πανιώνιο με 10-5.
Οκτάλεπτα: 2-2, 0-3, 2-4, 1-1
Πανιώνιος (Τάσος Παπαναστασίου): Μαυρωτά 1, Πουστινίκοβα 2, Μπογκατσένκο 2.
ΑΝΟΓ (Ορέστης Σαλαχάς):  E. Νίνου 5, Γαλιατσάτου 1, Κοντογιάννη 3, Κούλχας 1.