Επίδειξη δύναμης από τη Βουλιαγμένη

O NO Bουλιαγμένης δεν άφησε κανένα περιθώριο στο ΝΟ Ρεθύμνου και ξεκίνησε με πολύ εντυπωσιακό τρόπο το πρωτάθλημα της Α1 πόλο των γυναικών.

Η ομάδα της Αλεξίας Καμμένου επικράτησε 17-2 έχοντας πολυφωνία στο σκοράρισμα και την Άσλι Τζόνσον ανίκητη στην εστία. Οι παίκτριες της Βουλιαγμένης μπήκαν στο παιχνίδι πολύ δυνατά, με αποτέλεσμα να πάρουν κεφάλι στο σκορ από το πρώτο οκτάλεπτο (6-1). Το ίδιο συνεχίστηκε και στο δεύτερο οκτάλεπτο, με το σκορ στο ημίχρονο να είναι 9-1 υπέρ του ΝΟΒ. Ο επιθετικός μονόλογος των γηπεδούχων συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, με το σκορ να λήγει 17-2, χωρίς καμία αντίσταση από τις φιλοξενούμενες.
Oκτάλεπτα 6-1 , 3-0 , 3-1 , 5-0
ΝΟ Βουλιαγμένης (Αλεξία Καμμένου) Τζόνσον, Γιαννοπούλου 1, Γκίλλα, Κοτσιώνη, Διαμαντοπούλου, Χυδηριώτη 3, Νίνου Ε. 3, Νίνου Π., Ξενάκη 4, Πάτρα, Μαστρόκαλου 2, Ιωαννίδη, Κοκκινάκη, Ελληνιάδη 3, Μουστακαρία 1
ΝΟ Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης) Ζοφώλη, Φαρμάκη Ε. 1, Φαρμάκη Μ., Λιμπιτάκη Σ., Καριπίδου Β., Καριπίδου Σ. 1, Κολτσίδα, Στρατηδάκη, Γαβαλά, Καραγιάννη, Λιμπιτάκη Α., Συριανόγλου, Κυριακάκη Κ., Φραγγελάκη, Μαλιαρού.

Νίκη για τον ΑΝΟΓ στη Λάρισα
Με νίκη ξεκίνησε και ο ΑΝΟ Γλυφάδας, που επικράτησε του ΝΟΛ, στο Εθνικό κολυμβητήριο Λάρισας, με 12-9.
Η ομάδα της Λάρισας μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και πήρε προβάδισμα στο τέλος της πρώτης περιόδου (2-1). Ο ΑΝΟ Γλυφάδας πετυχαίνοντας 5 τέρματα στο δεύτερο οκτάλεπτο κατάφερε να ισορροπήσει αρχικά το ματς και να πάρει «κεφάλι» στο σκορ στο τέλος του ημιχρόνου (5-6). Στην συνέχεια η ομάδα της Γλυφάδας ήταν πιο αποτελεσματική στην επίθεση και αυξάνοντας τη διαφορά μέχρι το φινάλε, έφτασε στο τελικό 12-9.
Οκτάλεπτα 2-1, 3-5, 3-4, 1-2
ΝΟ Λάρισας (Γιώργος Ευαγγελός): Γούλα, Τουλουμτζίδου 1, Χασιώτη 2, Μπαλάτσα Ν., Μπαλάτσα Μ. 2, Λαμπροκίνη, Τοκίνι 1, Κούμπρα 1, Τσιγαρίδα 2, Πατούνα, Μιγδάνη, Καζάνα, Καλογιάννη
ΑΝΟ Γλυφάδας (Ορέστης Σαλάχας): Καρύτσα, Καλαργυρού 1, Κολιτσοπούλου, Λούδη, Μαμόγλου 3, Κόλλια, Αντωνιάδη 1, Γρηγοροπούλου 2, Ακριτίδου, Φραγκιουδάκη 1, Κοντονή, Κοντογιάννη 4, Γαλιατσάτου