ΠΥΓΜΑΧΙΑ

Επτά μετάλλια για τους Έλληνες πυγμάχους στην Κύπρο

Με επτά μετάλλια επέστρεψαν οι Έλληνες πυγμάχοι από το τουρνουά της Κύπρου Lemesia boxing cup, με τα δύο μάλιστα να είναι χρυσά.

Με πλούσια συγκομιδή μεταλλίων επιστρέφουν οι Έλληνες αθλητές, που εκπροσώπησαν τη χώρα μας στους διεθνείς αγώνες Lemesia boxing cup που πραγματοποιήθηκαν στη Λεμεσό (11-13/10).

Συγκεκριμένα, η Εβελίνα Μαυρομμάτη κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, στην κατηγορία των 60 κιλών, νικώντας στον τελικό την Ισραηλινή αθλήτρια Οντέλια Εφραίμ. Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε και η Όλγα Παυλίνα Παπαδάτου, στην κατηγορία των 64 κιλών.

Αργυρά μετάλλια κατέκτησαν ο παίδας Μανώλης Κουλούρης, στην κατηγορία 50 κιλών, ο παμπαίδας Γιώργος Κωνσταντινούδης, στα 46 κιλά, και ο Γιώργος Χορβαλάκος, στην κατηγορία των ανδρών στα 69 κιλά.

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε τόσο ο Ιωσήφ Σπυρίδης, στην κατηγορία των 69κ., όσο και ο παμπαίδας Νίκος Τσολάκης, στην κατηγορία των 48κ.

Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε και ο παίδας Δημήτρης Βορδοναράκης, στην κατηγορία των 75 κιλών, που σημείωσε νίκη με νοκ-άουτ στον τρίτο γύρο του τουρνουά.