Επτά μετάλλια στο βαλκανικό παίδων-κορασίδων

Επτά μετάλλια για την Εθνική ομάδα παίδων/κορασίδων την πρώτη μέρα του βαλκανικού πρωταθλήματος στην Σερβία.

Ο Χαράλαμπος Λυρής (φωτογραφία) επικράτησε στην κούρσα των 110μ. με εμπόδια με χρόνο 14.07 κερδίζοντας το χρυσό μετάλλιο. Χρυσή και η Σοφία Ιωσηφίδου στα 100μ. κορασίδων με επίδοση 12.08. Την δεύτερη θέση στο άλμα σε ύψος κατέλαβε η Κωνσταντίνα Κουτσούκη με επίδοση 1.70μ και η Κωνσταντίνα Σπανουδάκη στη δισκοβολία με 44.08μ. Τρίτη θέση για την Μυρτώ Πάτση στο τριπλούν με 12.19μ., τον Γιώργο Μηλιάρα στα 1.500μ. και τον Παναγιώτη Αρβανίτη στα 100μ. με 11.05. Τέταρτος στην γενική κατάταξη ήταν ο Χαράλαμπος Βασιλάκης στο αγώνισμα της σφαιροβολίας με βολή στα 17.54μ. Στο ίδιο αγώνισμα η Μαρία Μαγκούλια κατέλαβε την πέμπτη θέση με βολή στα 14.10μ. Με άλμα στα 13.89μ. ο Φραγκίσκος Κασσωτάκης πήρε την έβδομη θέση στο τριπλούν.