Ευρωλίγκα: Στο Final 4 με ανατροπή ο Ολυμπιακός

Εξαιρετικό αγώνα έκανε η ομάδα πόλο του Ολυμπιακού γυναικών που επικράτησε επί της Σαμπαντέλ στον επαναληπτικό αγώνα του προητελικού της ευρωλίγκας και με διαφορά πέντε τερμάτων πήρε την πρόκριση στο Final 4.

Το είπε και το έκανε η ομάδα του Χάρη Παυλίδη που υποδέχθηκε στο Παπαστράτειο την ισπανική Σαμπαντέλ και είχε ως στόχο τη νίκη με διαφορά τουλάχιστον τριών τερμάτων, καθώς στον πρώτο αγώνα οι Πειραιώτισσες είχαν ηττηθεί με 14-12. Στο πρώτο ημίχρονο με καλή άμυνα κράτησαν χαμηλά το σκορ με 3-2 ενώ στο τρίτο οκτάλεπτο κράτησαν το προβάδισμα και άνοιξαν τη διαφορά στα δύο γκολ με επιμέρους σκορ 3-4 (6-4). Στην τελευταία περίοδο επέβαλαν τον δικό τους ρυθμό και κατάφεραν με πολύ συντονισμένη επίθεση να κάνουν το 4-1 και να διαμορφώσουν το τελικό 10-5 που τους έδωσε το πολυπόθητο εισιτήριο για το Final 4 της ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης.
Οκτάλεπτα: 1-1, 2-1, 3-2, 4-1.
Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλου, Ε. Πλευρίτου 2, Μπενέκου, Ελευθεριάδου 3, Κανετίδου, Αβραμίδου 1, Σιούτη, Μ Πλευρίτου 1, Τορνάρου, Β Πλευρίτου, Τσουκαλά 1, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Σταματοπούλου.
Σαμπαντέλ(Δαβίδ Πάλμα): Εσθέρ Ράμος, Ορτίζ Ρέγιες, Βαν Ντερ Σλοτ 1, Αρίνο Ρουίζ, Μορέλ Εσπιναρόζα, Πέρεζ Βίβας, Κορδόμπες Ναβάρο 1, Γκαρθία Γκόντου 1, Φόρθα Αρίθα, Κέουνινγκ 1, Τανκέεβα 1, Γκονζάλες Λόπεθ, Καράσο Σαγιέντ.