Εβδομες στον κόσμο Τσόλα-Μαλκογεώργου

Μεγάλη επιτυχία για τα κορίτσια της συγχρονισμένης κολύμβησης, στο παγκόσμιο πρωτάθλημα νεανίδων που διεξάγεται στο Καζάν, καθώε Τσίλα και Μαλκογεώργου κατέλαβαν την έβδομη θέση.

Τα κορίτσια του ντουέτου της Εθνικής μετά την κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου στο πρόσφατο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Ριέκα, βρέθηκαν ψηλά και στο παγκόσμιο πρωτάθλημα.
Αθανασία Τσόλα και Σοφία Ευαγγελία Μαλκογεώργου (αναπλ. Άννα Μαρία Ταξοπούλου) ξεπέρασαν τον εαυτό τους, έκαναν μια εκπληκτική εκτέλεση του προγράμματός τους και σε συνδυασμό με την καλή τους εμφάνιση και στις φιγούρες, έλαβαν ως τελική βαθμολογία 159,8428β., που τις ανέβασε μια θέση πάνω από αυτήν που είχαν πάρει στον προκριματικό (όπου ήταν όγδοες) κατακτώντας την 7η θέση, ξεπερνώντας μάλιστα το δίδυμο των Αμερικανίδων.
Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν οι Ρωσίδες με 170,7455 βαθμούς, το ασημένιο οι Ουκρανές με 165,9109 και το χάλκινο οι Γιαπωνέζες με 165,7797.