ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

Ευρωπαϊκό πίστας: 18η θέση για τα αδέλφια Βολικάκη στο μάντισον

Στην 18η του μάντισον ολοκλήρωσαν τα δύο αδέλφια, Ζαφείρης και Χρήστος Βολικάκης, στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πίστας που ολοκληρώνεται σήμερα.

Η ομάδα των Ελλήνων με τα αδέλφια Βολικάκη δεν έκαναν την κούρσα που στόχευανστο μάντισον αφού τερμάτισαν στην 18η και δεν έκλεισαν το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στο Άπελντοορν με τον τρόπο που επιθυμούσαν. Βέβαια, αποχαιρετούν το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα με ένα μετάλλιο αλλά και μια τέταρτη θέση που θα μπορούσε να είναι και τρίτη.

Στο μάντισον νικητές αναδείχθηκαν οι δύο Δανοί, Λασέ Νόρμαν Χάσε και Μάικλ Μόρκοφ, κερδίζοντας 52 πόντους ενώ δεύτεροι τερμάτισαν οι Γιοέρι Χάβικ και Γιάν βαν Σκιπ από την Ολλανδία και τρίτοι οι Μαξιμιλιάν Μπέγιερ Τέο Ρέινχαρντ.