ΑΛΠΙΚΟ ΣΚΙ

Εξαιρετική η Τσιοβόλου στην Ιταλία

Η Μένια Τσιοβόλου στην πρώτη της εμφάνιση φέτος κατέκτησε την 9η θέση στον αγώνα τεχνικής κατάβασης στο Πάσο Μόντε Κρόσε.

του Θανάση Σταθόπουλου

Η Ελληνίδα σκιέρ ήταν σταθερή και στα δύο σκέλη της κατάβασης, ολοκληρώνοντας το πρώτο με 48.35, ενώ στο δεύτερο σκέλος ήταν ελάχιστα πιο αργή (48.61) τερματίζοντας με συνολικό χρόνο 1:36.96 συγκεντρώνοντας 90,97 βαθμούς.
Αντίθετα τα πράγματα δεν πήγαν τόσο καλά για τη Μαρία Μαργαρίτη η οποία δεν κατάφερε να τερματίσει στο δεύτερο σκέλος μένοντας εκτός κατάταξης. Το ίδιο συνέβη και με τον Μάνο Ζωγράφο, που δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει τον αγώνα.
Οι Έλληνες και Ελληνίδες σκιέρ συνεχίζουν και αύριο όπου θα διεξαχθεί ο δεύτερος αγώνας σλάλομ στην κατηγορία junior.