Ευρωπαϊκό Κ19: Και τώρα Κροατία για την Εθνική για μια θέση στα ημιτελικά

Την ομάδα της Κροατίας θα αντιμετωπίσει η Εθνική πόλο των εφήβων (Κ19) αύριο στις 17:00 για μία θέση στα ημιτελικά του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος, μετά τη σημερινή της άνετη νίκη (8-3) επί της Μάλτας.

Οι Μαλτέζοι δυσκόλεψαν για 16 λεπτά την Εθνική (3-2 στο ημίχρονο). Στη συνέχεια, όμως, στο δεύτερο μισό του αγώνα, οι Έλληνες διεθνείς βρήκαν λύσεις επιθετικά και διατηρώντας την καλή εικόνα στην άμυνα, κυριάρχησαν απόλυτα και έφτασαν στην επικράτηση με το τελικό 8-3.
Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Ηλία Μαχαίρα πήρε την πρόκριση στα προημιτελικά της διοργάνωσης και θα αντιμετωπίσει την Κροατία
Οκτάλεπτα: 3-2, 0-0, 3-1, 2-0
ΕΛΛΑΔΑ (Ηλίας Μαχαίρας): Μπουζαλάς 1, Καστρινάκης 1, Γκίλλας 2,  Σπάχιτς 1, Πούρος 3.
ΜΑΛΤΑ: Τζιαλάντζε 2, Φένεχ 1