Φοβερή Βουλιαγμένη, 2-0 τον Ολυμπιακό!

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης κάνει απίστευτα πράγματα στο πόλο των γυναικών και βρίσκεται πλέον μία νίκη από την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Α1 καθώς πριν από λίγο επικράτησε επί του Ολυμπιακού 7-6.

Η ομάδα της Αλεξίας Καμμένου, έκανε το 2-0 στο Λαιμό και τη Δευτέρα στο Παπαστράτειο θα πάει για να σπάσει την κυριαρχία των ερυθρόλευκων του Χάρη Παυλίδη.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με το ΝΟΒ να έχει το προβάδισμα συνεχώς και τον Ολυμπιακό να ισοφαρίζει. Με γκολ της Μπιανκόνι σε παίκτρια παραπάνω, ο Ολυμπιακός πήρε για πρώτη φορά κεφάλι (4-5) στη λήξη του ημιχρόνου.
Όμως, από εκεί και πέρα η πολύ καλή άμυνα των παικτριών του ΝΟΒ μαζί με κάποιες εκπληκτικές επεμβάσεις της Έλενας Κούβδου έγειραν την πλάστιγγα υπέρ της ομάδας του Λαιμού, που πήρε προβάδισμα δύο γκολ (7-5) χάρη σε ένα σερί 3-0. Η Γιασμίν Σμιτ μείωσε σε 7-6 δύο λεπτά πριν τη λήξη, όμως ο Ολυμπιακός έχασε δύο ευκαιρίες (τη μία σε παίκτρια παραπάνω) και υπέστη τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα.
Οκτάλεπτα 3-3, 1-2, 3-0, 0-1