Γαλλία: Απίστευτο σκηνικό με ξύλο και μηδενισμό στο ζευγάρι Σετ-Ναρμπόν (video)

Αν στην Ιταλία ακόμη ασχολούνται με την κλωτσιά του Λεάλ προς τον Τράβιτσα, στη Γαλλία έγιναν ακόμη χειρότερα πράγματα στο ζευγάρι των προημιτελικών Σετ-Ναρμπόν.

του Δημήτρη Τυχάλα

Στον τρίτο αγώνα της σειράς (με την Ναρμπόν να προηγείται με 2-0 νίκες) η Σετ επικράτησε με 3-1, αλλά στο φινάλε του ματς είχαμε απίστευτα σκηνικά.

Με το ματς να έχει μεγάλη ένταση, άνθρωπος της ασφάλειας των γηπεδούχων είχε έντονο διάλογο με τον πάγκο των φιλοξενούμενων και γρονθοκόπησε (!!!) τον γυμναστή της Ναρμπόν.

Με την επέμβαση των ψυχραιμότερων ο καβγάς δεν πήρε έκταση (αν και έπεσαν κι άλλες ψιλές) με τη συνέχεια να δίνεται στο αστυνομικό τμήμα όπου κατατέθηκαν μηνύσεις, ωστόσο η Ναρμπόν δεν έμεινε εκεί.

Με τη γαλλική λίγκα να ανακοινώνει άμεσα την τιμωρία της Σετ (κεκλεισμένων των θυρών ο 4ος αγώνας που ήταν να διεξαχθεί το Σάββατο) η Ναρμπόν ανακοίνωσε και επίσημα ότι δεν θα κατέβει να αγωνιστεί ως ένδειξη διαμαρτυρίας αλλά και γιατί οι αθλητές της δεν ήταν σε θέση να αγωνιστούν μετά το σοκ που υπέστησαν.

Η Σετ πήρε το ματς με 3-0 και ισοφάρισε τη σειρά σε 2-2 νίκες και όλα θα κριθούν σε 5ο ματς που είναι προγραμματισμένο να διεξαχθεί την Τετάρτη στην έδρα της Ναρμπόν.