Γερμανία: Στα ημιτελικά η Στουτγάρδη

Η ομάδα του Γιάννη Αθανασόπουλου ζορίστηκε, αλλά νίκησε με 3-0 στο Βίσμπάντεν και προκρίθηκε στα ημιτελικά της Μπουντεσλίγκα.

Η Βισμπάντεν προηγήθηκε με 21-18 στο πρώτο σετ, αλλά η Στουτγάρδη το πήρε με 29-31, έκανε πιο εύκολα το 0-2 και στο τρίτο σετ χρειάστηκε να φτάσει πάλι στις λεπτομέρειες για το πάρει με 24-26.
Η ομάδα του Έλληνα τεχνικού μπορεί να μάθει αύριο τον αντίπαλο της καθώς διεξάγεται ο δεύτερος αγώνας Βίλσμπιμπουργκ-Πότσδαμ με την Πότσδαμ να προηγείται με 1-0 στις νίκες.
Στα ημιτελικά προκρίθηκε και η Σβέριν που βρέθηκε να χάνει με 2-0 στην έδρα της Μίνστερ, αλλά στη συνέχεια το γύρισε εύκολα, ενώ η Ντρέσντνερ απάντησε στο μπρέικ της Άαχεν επικρατώντας με 3-2 και όλα θα κριθούν στο 3ο ματς στην έδρα της.