Χάλκινο η Αναγνωστοπούλου στο παγκόσμιο στρατιωτικό

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε πριν λίγη ώρα η Ελληνίδα δισκοβόλος Κρίστι Αναγνωστοπούλου, στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ενόπλων δυνάμεων που διεξάγεται στο Γούχαν της Κίνας.

Με καλύτερη βολή στα 58.27μ. η αθλήτρια του Αλέξανδρου Παπαδημητρίου κατέκτησε την τρίτη θέση στον τελικό της δισκοβολίας ενώ η επίδοσή της για την εποχή είναι αρκετά καλή. H Αναγνωστοπούλου ξεκίνησε με βολή στα 50.23μ., συνέχισε με 58.27μ., άκυρο, 56.11μ., 54.72μ. και ολοκλήρωσε με άκυρη βολή.

Νικήτρια του αγώνα είναι η Κινέζα Μπινγκ Φενγκ με επίδοση στα 64.83μ. και το ασημένιο πήρε η Φερνάντα Μαρτίνς από τη Βραζιλία με βολή στα 61.60μ.