Ίντιαν Γουέλς: Ο Μονφίς πέταξε έξω τον Μεντβέντεφ!

Η πρώτη έκπληξη στο τουρνουά των ανδρών του Ίντιαν Γουέλς είναι γεγονός. Ο Γκαέλ Μονφίς πέταξε εκτός το Νο1 της παγκόσμιας κατάταξης!

Ο Γάλλος (Νο26) έχασε το πρώτο σετ από τον Μεντβέντεφ 6-4, όμως κατάφερε να γυρίζει το παιχνίδι κυριαρχώντας στο κορτ. Ισοφάρισε κερδίζοντας το δεύτερο σετ 6-3 και στο τρίτο ήταν σαρωτικός. O Μεντβέντεφ πάλεψε στο 5-1 το ματς πόιντ, το έσωσε 5 φορές όμως ο Μονφίς έκανε ακόμα μπρέικ και ταυτόχρονα το 6-1. Νίκησε 2-1 σε δύο ώρες και έξι λεπτά.
Στον 4ο γύρο ο Μονφίς θα αντιμετωπίσει τον Κάρλος Αλκαράθ που επικράτησε 2-0 (6-2, 6-0) επί του Ρομπέρτο Μπαουτίστα Αγκούτ.