Ιστορική νίκη οι Tsitsibrothers!

Το ελληνικό δίδυμο κατάφερε να επικρατήσει στον αγώνα του διπλού εναντίον των Κέβιν Κράβιετζ και Χόρια Τακού με σκορ 2-1 σημειώνοντασ την πρώτη ελληνική νίκη διπλού σε μάστερς!

Το πρώτο σετ του ματς ολοκληρώθηκε με σκορ 7-6 υπερ των αδερφών Τσιτσιπά ενώ στο δεύτερο επικράτησαν οι Κράβιετζ-Τακού με 6-3. Το τελευταίο σετ έληξε με 11-9 με τους Πέτρο και Στέφανο Τσιτσιπά να καταλαμβάνουν την νίκη και να συνεχίζουν τον αγώνα τους στο μάστερς του Μονακό. Επόμενοι αντίπαλοι είναι οι Κριστιάν Γκαρίν (Νο24) και Γκουιδό Πέγια (Νο48).

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα συνεχίσει την πορεία του στο τουρνουά και στο μονό με επόμενο αντίπαλο τον Τζον Μίλμαν (Νο44) ή τον Κριστιάν Γκαρίν (Νο24).