Ήττα για ΠΑΟΚ και ΟΥΚ Βόλου στην Α1 ανδρών

Στην 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος πόλο ανδρών επικράτησαν οι ομάδες του Περιστερίου και του ΑΟ Παλαιού Φαλήρου απέναντι στον ΟΥΚ Βόλου και ΠΑΟΚ αντίστοιχα.

Με την εκκίνηση του πρωταθλήματος το Περιστέρι ήρθε αντιμέτωπο με τον ΟΥΚ Βόλου τον οποίο κατάφερε να κερδίσει εύκολα με 12-4 σκορ. Η ομάδα του Δημήτρη Μπλάνα μπόρεσε να ανταποκριθεί στο πρώτο οκτάλεπτο του αγώνα με ισοφάριση του σκορ σε 2-2. Ωστόσο στις επόμενες τρεις περιόδους άνοιξε η διαφορά, ιδιαίτερα στο δεύτερο οκτάλεπτο με σκορ 1-6. Στην λήξη του παιχνιδιού το ταμπλό ανέγραφε σκορ 4-12. Με αυτή τη νίκη το Περιστέρι παραμένει στην δεύτερη θέση με 16 βαθμούς.
Οκτάλεπτα: 2-2,1-6,1-3,0-1
ΟΥΚ Βόλου (Δημήτρης Μπλάνας): Γρηγοριάδης, Δανιήλ, Γκανάτσιος, Στεργίου,Παπαβασιλείου,Μαρινάγης, Αλευρόπουλος 1,Μακρής, Στεργίου, Χαμίτης, Νικηφορίδης 1, Κουφιδάκης, Νάσιος, Βλιώρας 1, Μπόμπος 1.
ΓΣ Περιστερίου (Κώστας Λούδης): Καραμπέτσος, Παπανικολάου, Λαδάς Π. 1, Φάρμερ 2, Γερακούδης, Κουκουμάκης, Σκαρπέλης, Καρούντζος 5, Μιρόνοφ, Κλήμος 2,Τζώρτζης 1, Αγκόρτσας 1, Αϊβαλιώτης, Λαδάς Σ., Μπιτσάκος.

Νίκη Παλαιού Φαλήρου εντός έδρας

Στο Ρέστειο κολυμβητήριο αγωνίστηκε ο ΑΟΠΦ ο οποίος κέρδισε τον ΠΑΟΚ με διαφορά ενός τέρματος και τελικό σκορ 7-6. Το ημίχρονο του αγώνα έληξε σε 2-2 ενώ στην αρχή της τέταρτης περιόδου το Φάληρο είχε σε σύνολο 5 και η αντίπαλη ομάδα μόλις 3 γκολ. Το παιχνίδι έληξε με ακόμα δύο και τρία γκολ για την κάθε μία ομάδα αντίστοιχα και με τον ΠΑΟΚ να ηττάται. Στην βαθμολογία η ομάδα του Δημήτρη Κραβαρίτη ανεβαίνει στους επτά πόντους στην ίδια θέση της κατάταξης με τον ΠΑΟΚ (8η).
Οκτάλεπτα: 0-1,2-1,3-1,2-3
Παλαιό Φάληρο (Δημήτρης Κραβαρίτης): Χαϊδόπουλος, Χούπερ 5, Παπαδημητρίου, Μακαντάνης, Ραμίρεζ, Δίπλαρος, Τσολακούδης, Αθυμαρίτης, Χαλυβόπουλος, Λιαπάκης 1, Τσαχιλίδης 1, Γκαράνης, Μητράκης, Κοντονής, Κουρμέλης.
ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Σιορδίλης, Νάνος, Ραντόγεβιτς 4, Προσινικλής Ν., Μαρινάγης, Κεχαλάρης 1, Γιαννόπουλος 1, Σγουρίδης, Παπάκος, Προσινικλής Π., Ράντονιτς

Στην έκτη θέση παραμένει ο Πανιώνιος

Με τον Απόλλων Σμύρνης αγωνίστηκε ο Πανιώνιος ο οποίος δεν κατάφερε να επικρατήσει και έχασε με σκορ 13-8 στο κολυμβητήριο του Γουδί. Η ομάδα του Νίκου Δεληγιάννη μπόρεσε να κρατήσει διαφορά σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού με το ημίχρονο να λήγει σε 5-2 και στη συνέχεια να επεκτείνεται σε 9-5. Στην τελευταία περίοδο ο αγώνας ολοκληρώθηκε με τον Απόλλων να κατακτά την νίκη και να φτάνει στους 15 βαθμούς ενώ ο Πανιώνιος παρέμεινε στην έκτη θέση της κατάταξης με 9.
Οκτάλεπτα: 1-1,4-1,4-3,4-3
Απόλλων Σμύρνης (Νίκος Δεληγιάννης): Γαλανίδης, Αλαμάνος, Παπαγεωργίυ, Δερμιτζάκης, Χατζηκυριακάκης 1, Τοράκης 1, Μοσκόφ 6, Βιτέλλας 1, Μπόουεν, Γούνας 4, Κίτσος, Καβουσανός, Τροβας, Φέγγος.
Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Σαλτέρης, Μπουζαλάς, Αναγνώστου, Σπούνερ 1, Μπραΐμης, Γαβαλάς, Καλαϊτζής, Ζουρίδης, Αλεξίου 1, Δήμου Δ. 2, Μπαρακάτ 2, Καπετανάκης 2, Λιμαράκης, Μοσχοβέλης, Κουκούνας