Ήττα και 4η θέση για το ΝΟΒ

Ηττήθηκε η ομάδα πόλο ανδρών του ΝΟ Βουλιαγμένης από τον ουγγρικό σύλλογο Όρβοσι και κατέκτησε την 4η θέση, στο πλαίσιο του αγώνα για τις θέσεις 3-4 στους προκριματικούς του τσάμπιονς λιγκ.

Μετά τη χθεσινή του ήττα, ο ΝΟΒ αντιμετώπισε σήμερα την Όρβοσι για τις θέσεις 3-4. Οι Ούγγροι δεν άφησαν περιθώρια ήττας και παρ’ ότι στο πρώτο οκτάλεπτο φάνηκε οι Έλληνες να μπορούν ακόμη να ελέγχουν το σκορ, στη δεύτερη περίοδο η Όρβοσι δημιούργησε προβάδισμα τεσσάρων γκολ. Με το +4 στο ημίχρονο, οι παίκτες του Κόλιανιν είχαν δύσκολο έργο να γυρίσουν το παιχνίδι αν και κράτησαν καλές άμυνες και πέτυχαν τέρματα. Παρ’ όλα αυτά, ο αγώνας έληξε σε 11-7 για την Όρβοσι και ο ΝΟΒ βρέθηκε στη θέση Νο4 ενώ συνεχίζει στους αγώνες του euro cup.
Οκτάλεπτα: 3-2, 3-0, 2-3, 3-2.
Όρβοσι (Ντανιέλ Βάργκα): Λιβάϊ, Ζίλαντι, Μάνχερτζ 2, Βάρναϊ 1, Σάλαμον 1, Τσατσόφσκι 2, Ντάλα, Τοθ 3, Έρντελι 1, Μπουριάν, Μπούντς 1, Αλμάζι, Ντεβάϊ.
ΝΟ Βουλιαγμένης (Χρβόγιε Κόλιανιν): Τζωρτζάτος, Μυλωνάκης, Αλαφραγκής 1, Γκιουβέτσης 1, Τρούλος, Γούβης 1, Αφρουδάκης 1, Καλογερόπουλος 2, Χαλυβόπουλος 1, Κουρούβανης, Λόζινα, Μπάσιτς, Ανδρεάδης.