ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Ήττες στις λεπτομέρεις για Γκιώνη-Σγουρόπουλο

Ήττα για τον Παναγιώτη Γκιώνη στο Τοπ16 της Αντίμπ, ήττα και για τον Γιάννη Σγουρόπουλο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα επιτραπέζιας αντισφαίρισης Κ21 στο Σότσι, με καλέ εμφανίσεις όμως και για τους δύο αθλητές μας.

Ο Γκιώνης αντιμετώπισε στην πρεμιέρα του ευρωπαϊκού Τοπ16 τον Αυστριακό Στέφαν Φέγκερλ, που σήμερα είναι στο νούμερο 6 της Ευρώπης και έγινε μεγάλο ντέρμπι. Ο Έλληνας πρωταθλητής ηττήθηκε 3-2 παίζονται όμως πολύ καλά. Πήρε το 1ο σετ, αργότερα βρέθηκε πίσω με 1-2 και ισοφάρισε για να λυγίσει τελικά με διαφορά δύο πόντων στο 5ο σετ (11-7, 5-11, 10-12, 11-5, 9-11).
Ήττα στις λεπτομέρειες και για τον Γιάννη Σγουρόπουλο στο πρώτο ματς της δεύτερης φάσης του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Κ21. Σε συναρπαστικό αγώνα με διακυμάνσεις κάμφθηκε με 4-3 σετ από τον πολιτογραφημένο Γερμανό Κιου Ντανγκ (11-7, 11-9, 9-11, 9-11, 8-11, 11-8, 5-11).