ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Καλή για ένα ημίχρονο η Εθνική

Με ήττα ξεκίνησε η Εθνική ομάδα των ανδρών του χάντμπολ το 2016, καθώς στη φιλική αναμέτρηση με την Τουρκία στην Κωνσταντινούπολη ηττήθηκε 30-23.

Στο πρώτο από τα δύο φιλικά παιχνίδι που έχουν προγραμματιστεί στο πλαίσιο της προετοιμασίας για τα προκριματικά του παγκοσμίου του 2017, η ελληνική ομάδα παρουσίασε δύο πρόσωπα. Ένα καλό στο πρώτο ημίχρονο και ένα κακό στο δεύτερο μισό του αγώνα. Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν και πάλι αύριο στις 15:30.
Μιλώντας για την αναμέτρηση, ο προπονητής της ΕΘνικής Γιώργος Κρανάκης δήλωσε: «Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε καλή παρουσία στην άμυνα, αλλά στο δεύτερο δεν είχαμε μαχητικότητα. Μας έλειψε η τακτική σκέψη στην επίθεση. Κρατάμε την καλή εικόνα στο πρώτο ημίχρονο και κοιτάμε να διορθώσουμε τα λάθη στο αυριανό ματς. Η Τουρκία είναι δυνατή ομάδα με καλά κορμιά».
Η σύνθεση της Εθνικής: Μπάρμπας, Κατσίκης 2, Λοϊζος, Μυλωνάς Πασσίας, Παπαδόπουλος Α. 3, Σεϊρεκίδης, Κωστακίδης 2, Μπάγιος 1, Αραπακόπουλος 4, Μαστορογίαννης 2, Μπουκοβίνας, Παλάσκας 1, Τσίλης 1, Παπαδιονυσίου, Παπαδόπουλος Β. 4, Μάλλιος 2, Μπασμαλής 1.