Καταιγιστικός Ολυμπιακός με 27 γκολ στα Χανιά

Εντυπωσιακή ήταν η ομάδα του Ολυμπιακό που αντιμετώπισε το Νο Χανίων στο Εθνικό Χανίων και με 27-10 πήρε μία επιβλητική νίκη, στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 ανδρών.

Ο ΝΟ Χανίων ξεκίνησε δυναμικά, δημιουργώντας διαφορά ενός γκολ στο πρώτο οκτάλεπτο (6-5) όμως ο Ολυμπιακός δεν άργησε να αντιδράσει. Με έξι γκολ στη δεύτερη περίοδο, επτά και εννέα στην τρίτη και τέταρτη περίοδο αντίστοιχα κατάφερε να φτάσει στα 27 τέρματα και να πάρει με σχετική ευκολία τη νίκη. Έτσι με το εντυπωσιακό 27-10 ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε του ΝΟ Χανίων σημειώνοντας την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα, με τους Χανιώτες να γνωρίζουν την πρώτη τους ήττα μετά από τρεις σερί νίκες.
Οκτάλεπτα: 6-5, 2-6, 1-7, 1-9.
ΝΟ Χανίων (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Κανδαλέων, Σαρτζετάκης 2, Πολύζος, Αγιωργούσης 3, Μπατάκης, Γουίλιαμς 1, Χαριτάκης, Μπογκντάνοβιτς 2, Αποστολάκης 1, Πίσσας, Μαζοκοπάκης 1, Κουμής, Νικολαΐδης, Πρωιμάκης.
Ολυμπιακός (Θοδωρής Βλάχος): Ζερδεβάς, Ντάουμπε 3, Σκουμπάκης 2, Γενηδουνιάς 5, Αργυρόπουλος – Κανακάκης 4, Πρέκκας, Δερβίσης 2, Κάκαρης 2, Χρυσοσπάθης 4, Ίρβινγκ 2, Γραμματικός 1, Μαθιόπουλος 2, Σύρμας.