Κέρδισαν εμπειρίες στο Ρίτσμοντ

Σημαντικές εμπειρίες αποκόμισαν με τη συμμετοχή τους στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ποδηλασίας δρόμου, οι δύο Έλληνες πρωταθλητές, Πολυχρόνης Τζωρτζάκης και Νεόφυτος Σακελλαρίδης-Μάγκουρας οι οποίοι αγωνίστηκαν πριν από λίγη ώρα στην ατομική χρονομέτρηση, στο Ρίτσμοντ των ΗΠΑ.

Ο Τζωρτζάκης (φωτογραφία) κατέλαβε την 55η θέση ολοκληρώνοντας τον αγώνα 5:47.86 πίσω από τον νικητή Βασίλ Κιργιένκα. Ο Λευκορώσος ποδηλάτης τερμάτισε σε 1:02:29.45. Ο Σακελλαρίδης-Μάγκουρας βρέθηκε τρεις θέσεις πιο κάτω, στην 58η έχοντας 7:05.06 επιπλέον από το χρόνο του Κιργιένκα.
Τη δεύτερη θέση στον αγώνα κατέλαβε ο Ιταλός Αντριάνο Μαλόρι (+9.08) και την τρίτη ο Γάλλος Ζερόμ Κοπέλ (+26.62).