Ξεχωρίζει η Μπερδούση

Συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις η Κατερίνα Μπερδούση, που πήρε μέρος σε αγώνες ανωμάλου δρόμου και κατέλαβε την τέταρτη θέση στα 5χλμ. με χρόνο 17.28.00.

του Τόλη Λελεκίδη

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια, που σπουδάζει στις ΗΠΑ και στο πανεπιστήμιο «Southern California», αγωνίστηκε στο «Highlander Invitational» που διεξήχθη στο Ρίβερσαϊντ στην Καλιφόρνια. Πήρε την καλύτερη θέση από τις αθλήτριες του πανεπιστημίου της και ήταν τέταρτη αναμεσα σε 82 αθλήτριες που τερμάτισαν την κούρσα και έφερε το USC στην τέταρτη θέση της γενικής κατάταξης. «Γενικά, τα πήγαμε πολύ καλά. Ήταν ο τελευταίος μας αγώνας προετοιμασίας πριν το πρωτάθλημα Pac-12», δήλωσε ο προπονητής της ομάδας στον ανώμαλο δρόμο Ντέιβιντ Φρίμαν και συνεχίζοντας είπε για την Κατερίνα Μπερδούση. «Η Κατ δείχνει δυνατή και συνεχίζει να βελτιώνει το φίνις της».

Στη φωτογρασφία η Κατερίνα Μπερδούση διακρίνεται δεξιά, μαζί με τις συναθλήτριές της που πήραν μέρος στον αγώνα.