Μαϊάμι: Αποκλεισμός για τη Σάκκαρη των 54 αβίαστων λαθών!

Νωρίς αποχαιρετά το 1000αρι τουρνουά του Μαϊάμι η Μαρία Σάκκαρη που ηττήθηκε από τη Μπιάνκα Αντρεέσκου 2-1, έχοντας 54 αβίαστα λάθη!

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια που είχε επιβιώσει στο Ίντιαν Γουέλς με απανωτές ανατροπές, σήμερα ήταν η σειρά της να αποκλειστεί έχοντας βρεθεί μπροστά στο σκορ.
Η Σάκκαρη πήρε το πρώτο σετ 7-5 και έδειξε ότι θα ξεπεράσει το εμπόδιο της Αντρεέσκου που αρχίζει και ξαναβρίσκεται τον καλό της εαυτό. Ωστόσο η Καναδέζα έκανε την ανατροπή. Πήρε το δεύτερο σετ 6-3, και το τρίτο με 6-4 (βρέθηκε μπροστά και 4-1) για να πάρει τη νίκη με 2-1 σε τρεις ώρες και τέσσερα λεπτά έχοντας 21 γουίνερς και 31 αβίαστα λάθη, όταν η Σάκκαρη ολοκλήρωσε τον αγώνα μετρώντας 26 γουίνερς και 54(!) αβίαστα λάθη που της στέρησαν κάθε πιθανότητα διεκδίκησης της νίκης μετά το πρώτο σετ.