Με νίκες ξεκίνησαν Ρέθυμνο και Πάτρα

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος πόλο της Α1 των γυναικών, όσον αφορά στο 2ο όμιλο με το Ρέθυμνο και την Πάτρα να σημειώνουν τις πρώτες τους νίκες.

Η ομάδα του ΝΟ Ρεθύμνου συνέχισε από εκεί που σταμάτησε πέρσι, καθώς είναι η καλύτερη ομάδα από τη… δεύτερη ταχύτητα της Α1. Στην πρεμιέρα του 2ου ομίλου, ο ΝΟ Ρεθύμνου νίκησε εύκολα τον Τρίτωνα Αμαρουσίου 13-6. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχες προέβαλαν αντίσταση με το σκορ να είναι στο 5-4. Στην τρίτη περίοδο όμως ένα 5-0 από την ομάδα του Ρεθύμνου, τελείωσε τον αγώνα.
Οκτάλεπτα 1-3, 3-2, 0-5, 2-3
Τρίτωνας Αμαρουσίου (Άγγελος Γαρελίδης) Σαμαρά 1, Παντελίδου 1, Παλαιοδήμου 1, Σελετοπούλου 3.
Νο Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης) Σαφέτη 1, Ε. Φαρμάκη 2, Η. Καρυπίδου 5, Μ. Καρυπίδου 1, Στρατηδάκη 1Πέττα 1, Ζαβέλα 2.

Νίκη για την ΝΕ Πατρών
Η ομάδα του Δημήτρη Μπιτσάκου επιβλήθηκε με 11-9 του Νηρέα Χαλανδρίου στην Αθήνα, πραγματοποιώντας μια σημαντική ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο της συνάντησης. Η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε με 7-4 στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα, αλλά οι Πατρινές πολίστριες πέτυχαν την ολική ανατροπή στην επανάληψη και έφυγαν από το Χαλάνδρι με την πρώτη νίκη στην διοργάνωση.
Οκτάλεπτα 3-2, 4-2, 1-4, 1-3
Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη) Τετζαλίδου 2, Τριχά 5, Μαστρόκαλου 1, Δούλη 1.
ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος) Κουτέλη 1, Μ. Μανέτα 1, Μ. Μπαλάτσα 2, Σ. Μανέτα 3, Σολανάκη 1, Μπιτσάκου 3.