Connect with us

Videos

Τελικός ντάιαμοντ λιγκ: Μόνο 4 διατήρησαν τον τίτλο τους (video)

Published

on

Μόνο τέσσερις στους 32 κατάφεραν να διατηρήσουν τον τίτλου τους στο ντάιαμοντ λιγκ. Από τους τέσσερις οι τρεις είναι άνδρες και μόλις μία γυναίκα, η Μαρία Λασίτσκενε κέρδισε και φέτος στο ύψος διατηρώντας το διαμάντι της.

της Πηνελόπης Γκιώνη
[email protected]

Άνδρες

100μ – Φρεντ Κέρλι (ΗΠΑ) – 2019 Νόα Λάιλς (ΗΠΑ)
200μ – Κένι Μπεντνάρεκ (ΗΠΑ) – 2019 Νόα Λάιλς (ΗΠΑ)
400μ – Μάικλ Τσέρι (ΗΠΑ) – 2019 Μάικλ Νόρμαν (ΗΠΑ)
800μ – Εμάνουελ Κορίρ (Κένυα) – 2019 Ντόνοβαν Μπράζιερ (ΗΠΑ)
1500μ – Τίμοθι Τσέρουιγιοτ (Κένυα) – 2019 Τίμοθι Τσέρουιγιοτ (Κένυα)
5000μ – Μπεριχού Αρεγκάουι (Αιθιοπία) – 2019 Τζόσουα Τσέπτεγκεϊ
110μ εμπόδια – Ντίβον Άλεν (ΗΠΑ) – 2019 Ορλάντο Ορτέγκα (Ισπανία)
400μ εμπόδια – Κάρστεν Βάρχολμ (Νορβηγία) – 2019 Κάρστεν Βάρχολμ (Νορβηγία)
3000μ στιπλ – Μπέντζαμιν Κιγκέν (Κένυα) – 2019 Γκέτντ Γουάλε
Mήκος – Τομπάιας Μόντλερ (Σουηδία) – 2019 Χουάν Μιγκέλ Ετσεβαρία (Κούβα)
Τριπλούν – Πέδρο Πάμπλο Πιτσάρδο (Πορτογαλία) – 2019 Κρίστιαν Τέιλορ (ΗΠΑ)
Ύψος – Τζιανμάρκο Ταμπέρι (Ιταλία) – 2019 Αντρέι Προτσένκο (Ουκρανία)
Επί κοντώ – Μόντο Ντουπλάντις (Σουηδία) – 2019 Σαμ Κέντριξ (ΗΠΑ)
Σφαιροβολία
– Ράιαν Κράουζερ (ΗΠΑ) – 2019 Τομ Γουολς (Νέα Ζηλανδία)
Δισκοβολία – Ντάνιελ Σταλ (Σουηδία) – 2019 Ντάνιελ Σταλ (Σουηδία)
Ακοντισμός – Γιόχανς Βέτερ (Γερμανία) – 2019 Μάγκνους Κιρτ (Εσθονια)

Γυναίκες

100μ – Ελέιν Τόμπσον Χέρα (Τζαμάικα) – 2019 Ντίνα Άσερ Σμιθ (Βρετανία)
200μ – Κριστίν Εμπομά (Ναμίμπια) – 2019 Σονάι Μίλερ Ουίμπο (Μπαχάμες)
400μ – Κουανίρα Χέις (ΗΠΑ) – 2019 Σάλγουα Εΐντ Νάσερ (Μπαχρέιν)
800μ – Κέλι Χόντγκινσον (Βρετανία) 2019 Έιτζι Γουίλσον (ΗΠΑ)
1500μ – Φέιθ Κιπγιέγκον (Κένυα) – 2019 Σιφάν Χασάν (Ολλανδία)
5000μ – Φρανσίν Νιονσάμπα (Μπουρουτί) – 2019 Σιφάν Χασάν (Ολλανδία)
110μ εμπόδια – Τόμπι Αμουσάν (Νιγηρία) – 2019 Ντανιέλ Ουίλιαμς (Τζαμάικα)
400μ εμπόδια – Φέμκε Μπολ (Ολλανδία) – 2019 Σίντνι Μακλάφλιν (ΗΠΑ)
3000μ στιπλ – Νόρα Τζερούτο (Κένυα) – 2019 Μπεατρίς Τσέπκοετς (Κένυα)
Mήκος – Ιβάνα Σπάνοβιτς (Σερβία) – 2019 Μαλάικα Μιχάμπο (Γερμανία)
Τριπλούν – Γιουλιμάρ Ρόχας (Βενεζουέλα) – 2019 Σανιέκα Ρίκετς (Τζαμάικα)
Ύψος – Μαρία Λασίτσκενε (Ρωσία) – 2019 Μαρία Λασίτσκενε (Ρωσία)
Επί κοντώ – Αντζέλικα Σιντόροβα (Ρωσία) – 2019 Κατερίνα Στεφανίδη (Ελλάδα)
Σφαιροβολία
– Μάγκι Γιούεν (ΗΠΑ) – 2019 Λιτζιάο Γκονγκ (Κίνα)
Δισκοβολία – Βάλερι Όλμαν (ΗΠΑ) – 2019 Γιαϊμέ Πέρεζ (Κούβα)
Ακοντισμός – Κριστίν Χούσονγκ (Γερμανία) – 2019 Χούιχουι Λου

Advertisement

Advertisement

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2018 Sportsfeed.gr

Sportsfeed.gr - To No1 ελληνικό site για τους Ολυμπιακούς Αγώνες