ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ

Νέα νίκη και πρόκριση για Αρβανίτη, Καραγκούνη

Με μία ακόμη νίκη θρίλερ οι Βίκυ Αρβανίτη, Πένυ Καραγκούνη βρέθηκαν στο β’ γύρο των νοκ άουτ αγώνων στο τουρνουά Majors στο Κλάνγκενφουρτ της Αυστρίας εξασφαλίζοντας μονοψήφια κατάταξη.

του Δημήτρη Τυχάλα

Η Εθνική μπιτς βόλεϊ γυναικών έχασε το πρώτο σετ εύκολα από τις Καναδέζες Χουμάνα Παρέδες/Πίτσκε και στα επόμενα δύο αν και έπαιξε με τη φωτιά δεν… κάηκε.
Στο β’ σετ προηγήθηκε με 8-3, 17-12, 19-16 αλλά οι Καναδέζες μείωσαν σε 19-18, 20-19 για να κλείσει το σετ η Καραγκούνη ενώ στο τάι μπρέικ έγινε της… ανατροπής.
Το υπέρ μας 2-0 έγινε 2-4 και το εις βάρος 4-6 έγινε 7-6 και 10-8 για να μην χάσουμε ποτέ ξανά το προβάδισμα και στο 14-13 με επίθεση της Καραγκούνη να φτάσουμε στη νίκη.
Αύριο το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα αντιμετωπίζει στις 11:00 τις Γερμανίδες Μπόργκερ, Μπίτε (Νο2 του ταμπλό).