ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Νίκη με +19 για την ΑΕΚ

Η τυπικά φιλοξενούμενη ομάδα χάντμπολ των ανδρών της ΑΕΚ, επικράτησε εύκολα 41-22 επί της Βογκόσκα από τη Βοσνία στον πρώτο γύρο του τσάλεντζ καπ.

Οι Βόσνιοι κατάφεραν να κοντράρουν την ΑΕΚ μόνο για 13 λεπτά όταν και το σκορ ήταν 6-6. Από εκείνο το σημείο και μετά, οι κιτρινόμαυροι πάτησαν γκάζι και… εξαφανίστηκαν. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με την ΑΕΚ να προηγείται με εννέα γκολ (20-11). Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άφησε κανένα περιθώριο στην Βογκόσκα και μεγάλωσε τη διαφορά για να τη φτάσει στην ανώτερη της τιμή λίγο πριν την ολοκλήρωση της αναμέτρησης με τον Μωραΐτη να κάνει το 41-22 δίνοντας πολύ μεγάλο προβάδισμα στην ομάδα του ενόψει του επαναληπτικού που θα γίνει και αυτός στο ΟΑΚΑ την ερχόμενη Κυριακή.