Connect with us

ΣΤΙΒΟΣ

Ντενιζλί 2022, βαλκανικό Κ20: Τελευταία ευκαιρία για το παγκόσμιο

Published

on

Με 46μελή αποστολή θα ταξιδέψει ακτοπλοϊκώς η Εθνική ομάδα στίβου εφήβων – νεανίδων για το Ντενιζλί της Τουρκίας όπου θα διεξαχθεί το βαλκανικό πρωτάθλημα της ηλικιακής κατηγορίας.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν 16 με 17 Ιουλίου και ο ΣΕΓΑΣ αποφάσισε να στείλει στη διοργάνωση αθλητές και αθλήτριες που μπορούν να κυνηγήσουν τα όρια για τα παγκόσμιο αλλά και αρκετούς για να πάρουν την εμπειρία μιας αποστολής και ενός αγώνα με την Εθνική

Αναλυτικά η αποστολή

Έφηβοι

100μ/4X100μ
Ανδρέας Πουλλακός (ΠΑΣ Ζωγράφου), Έντι Εκχόσου (ΑΑ Ηρακλείου Κρήτης 2017)
200μ/4X100μ
Γεράσιμος Καμπίτσης (ΣΑΚΑ)
400μ
Νικολίν Ντερβίση (Ηρακλής)
800μ/4X400μ
Αργύρης Ηλίας (Ολυμπιάδα Πατρών)
1.500μ/4X400μ
Αλέξανδρος Σκούρτης (Ολυμπιάδα Πατρών)
3.000μ
Μανόλης Σγουρός (Σητειακός)
3.000μ στιπλ/4X400μ
Χρήστος Βαρελής (ΓΣ Κηφισιάς)
5.000μ
Γιώργος Κύρτσης (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου)
110μ εμπόδια/4X100μ
Χριστόφορος Καρακατσάνης (ΓΑΣ Μ.Αλέξανδρος Γ.)
400μ εμπόδια/4X400μ
Ορέστης Εμμανουηλίδης
Ύψος
Ανδρέας Μίτα (ΑΣ Πρέβεζα), Γρηγόρης Χάσος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος
Επί κοντώ
Φανούρης Τζιομάλλος (ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93), Γιώργος Παπαναστασίου (ΑΣ Ολυμπιακή Δομή)΄
Μήκος/4X100μ
Νίκος Σταματονικολός (ΓΣ Ηλιούπολης), Χρήστος Χήτας (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου)
Τριπλούν
Σπύρος- Ανδρέας Καραλής (Ολυμπιακός)
Σφαιροβολία
Θανάσης Ζάραγκας (ΓΣ Πήγασος Αγ. Δημητρίου)
Σφυροβολία
Άγγελος Μαντζουράνης (ΓΣ Κηφισιάς)
Δισκοβολία
Αρτέμης Αδαμάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Ακοντισμός
Γκάμπριέλ Κολέτσι (ΓΕΗ)
Δέκαθλο
Δημήτρης Τσαμπάς (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου), Πολυχρόνης Ιατρόπουλος, (ΑΣ Αιγίου Αθηνόδωρος)

Νεάνιδες

100μ/4Χ100μ
Ελένη Μαργιωλή (ΓΣ Πήγασος Αγίου Δημητρίου), Μαρίνα Μιχάλοβιτς (Ολυμπιακός)
200μ/4Χ100μ
Ελένη Αργυροπούλου (Πελασγός Λάρισας)
400μ/4Χ400μ
Κατερίνα Νατσιοπούλου (ΓΑΣ Αρχέλαος)
800μ/4Χ400μ
Γεωργία Δεσπολάρη (ΓΣ Απόλλων Πύργου)
1500μ
Ηλιάννα Χατζηπαναγιώτη (ΑΣ Σχολή Μωραϊτη)
3000μ
Μαρία Βυθούλκα (ΑΟ Πέλωψ Πατρών), Μιχαέλα Κανάκη (ΓΑΣ Ιλισσός)
3000μ στιπλ/4Χ400μ
Νικολέτα Ραφαϊλάκη (ΑΟ Λασιθίου)
5000μ
Μαρία Βυθούλκα (ΑΟ Πέλωψ Πατρών)
100μ εμπόδια/4Χ100μ
Σπυριδούλα Βασιλείου (ΓΣ Πρωτέας Ηγ.)
400μ εμπόδια/4Χ400μ
Νικολέτα Παππά (ΓΣ Πρωτέας Ηγ.)
Ύψος
Δέσποινα Ελληνούδη (ΟΦΚΑ Σέρρες)
Επί κοντώ
Αμαλία Φλώρου -Δημητριάδου (ΓΣ Κηφισιάς)
Μήκος/4Χ100μ
Δέσποινα Σταθάκη (ΓΑΣ Σκάλας)
Τριπλούν
Βασιλική Βαλέρη (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)
Σφαιροβολία
Μαρία Ανδρεάδη (ΓΣ Κερατσινίου)
Σφυροβολία
Αφροδίτη Τζατζιμάκη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Δισκοβολία
Μαρία Αλεξέεβα (Αίολος Μακεδονίας)
Ακοντισμός
Ελένη Δήμα (ΓΣΦΑ Αριστέας Άργους)
Έπταθλο
Αναστασία Ντραγκομίροβα (ΑΣ Κένταυρος), Νικολία Ποϊραζίδη (Απόλλων Πύργου)

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2022 Sportsfeed.gr

Don`t copy text!