Ο Ηλυσιακός πήρε το προβάδισμα

O Ηλυσιακός πήρε το προβάδισμα της έδρας για τον αγώνα των πλέι άουτ που όπως όλα δείχνουν, θα βρεθεί και πάλι αντιμέτωπός με την ομάδα του Τρίτωνα Αμαρουσίου.

Ενα γκολ από τη Γεωργία Λυμπεροπούλου 0:20 πριν το τέλος του αγώνα χάρισε τη νίκη στην ομάδα των Ιλισίων επί του Τρίτωνα με 6-5. Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα του Αμαρουσίου να παίρνει προβάδισμα στο σκορ, το οποίο διατήρησε καθ όλη της διάρκεια του πρώτου οκταλέπτου, το οποίο έληξε με 2-3. Στη δεύτερη περίοδο ο Ηλυσιακός ισοφάρισε αρχικά σε 3-3, με το ημίχρονο να λήγει στην απόλυτη ισορροπία 4-4.
Στο δεύτερο μισό του αγώνα οι ομάδες ήταν άστοχες, με τον Ηλυσιακό να φτάνει στο πρώτο του προβάδισμα στον αγώνα (5-4), λίγο πριν τη λήξη της τρίτης περιόδου.
Το τελευταίο οκτάλεπτο είχε συνεχόμενες χαμένες ευκαιρίες για τις δύο ομάδες, με μεγαλύτερη ένα χαμένο πέναλτι της Κούζουνα για τον Τρίτωνα Αμαρουσίου που απέκρουσε η Τζούρκα. Στη συνέχεια η ομάδα των βορείων προαστίων ισοφάρισε με τη Μουλλάκη, 1:30 πριν τη λήξη, όμως μία πολύ ωραία λόμπα της Γ. Λυμπεροπούλου 0:20 πριν το τέλος του παιχνιδιού, χάρισε τη νίκη στον Ηλυσιακό με 6-5.

Οκτάλεπτα 2-3, 2-1, 1-0, 1-1
Ηλυσιακός Σαμαρά 3, Λαμπρινούκα 2, Γ. Λυμπεροπούλου 1.
Τρίτωνας Αμαρουσίου Μουλλάκη 3, Τζελέπη 1, Δημητροκάλη 1.