Connect with us

TOKYO 2020

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΟΚΙΟ: Οι λίστες εκκίνησης στην κολύμβηση, που κολυμπάνε οι Έλληνες

Published

on

Πριν από λίγο έγιναν γνωστές οι λίστες εκκίνησης στην κολύμβηση και πλέον έχουμε μια σαφή εικόνα για τις συμμετοχές των Ελλήνων κολυμβητών και κολυμβητριών.

ΑΠΟΣΤΟΛΗ Τόκιο
Παναγιώτης Βότσης – [email protected]
Φωτογραφίες Sportsimages.gr

24 Ιουλίου

19:13 – 400μ μεικτή ανδρών
Απόστολος Παπαστάμος
3η σειρά (από τις 4) – 7η διαδρομή
12η επίδοση στους 30
προκρίνονται στον τελικό οι 8 καλύτεροι χρόνοι

19:35 – 100μ πεταλούδα γυναικών
Άννα Ντουντουνάκη
5η σειρά (από τις 5) – 2η διαδρομή
13η επίδοση στις 33
προκρίνονται στον ημιτελικό οι 16 καλύτεροι χρόνοι

25 Ιουλίου

19:17 – 200μ ελεύθερο ανδρών
Δημήτρης Μάρκος
1η σειρά (από τις 5) – 6η διαδρομή
34η επίδοση στους 40
προκρίνονται στον ημιτελικό οι 16 καλύτεροι χρόνοι

20:03 – 100μ ύπτιο ανδρών
Απόστολος Χρήστου
6η σειρά (από τις 6) – 3η διαδρομή
7η επίδοση στους 41
προκρίνονται στον ημιτελικό οι 16 καλύτεροι χρόνοι

20:30 – 4Χ100μ ελεύθερο ανδρών
Οδυσσέας Μελαδίνης, Ανδρέας Βαζαίος, Απόστολος Χρήστου, Κρίστιαν Γκξολομέεβ
1η σειρά (από τις 2) – 2η διαδρομή
10η επίδοση στις 16
προκρίνονται στον ημιτελικό οι 8 καλύτεροι χρόνοι

27 Ιουλίου

19:16 – 100μ ελεύθερο ανδρών
Απόστολος Χρήστου
7η σειρά (από τις 9) – 1η διαδρομή
21η επίδοση στους 70
προκρίνονται στον ημιτελικό οι 16 καλύτεροι χρόνοι

20:21 – 800μ ελεύθερο ανδρών
Δημήτρης Μάρκος
2η σειρά (από τις 5) – 3η διαδρομή
27η επίδοση στους 37
προκρίνονται στον τελικό οι 8 καλύτεροι χρόνοι

20:31 – 800μ ελεύθερο ανδρών
Κωνσταντίνος Εγγλεζάκης
3η σειρά (από τις 5) – 3η διαδρομή
19η επίδοση στους 37
προκρίνονται στον τελικό οι 8 καλύτεροι χρόνοι

28 Ιουλίου

19:54 – 200μ μεικτή ανδρών
Απόστολος Παπαστάμος
2η σειρά (από τις 6) – 6η διαδρομή
34η επίδοση στους 45
προκρίνονται στον ημιτελικό οι 16 καλύτεροι χρόνοι

20:04 – 200μ μεικτή ανδρών
Ανδρέας Βαζαίος
5η σειρά (από τις 6) – 8η διαδρομή
23η επίδοση στους 45
προκρίνονται στον ημιτελικό οι 16 καλύτεροι χρόνοι

29 Ιουλίου

20:22 – μεικτή 4Χ100μ μεικτή
Απόστολος Χρήστου, Κώστας Μερετσόλιας, Άννα Ντουντουνάκη, Νόρα Δράκου
2η σειρά (από τις 2) – 7η διαδρομή
11η επίδοση στις 16
προκρίνονται στον τελικό οι 8 καλύτεροι χρόνοι

30 Ιουλίου

19:15 – 50μ ελεύθερο ανδρών
Κρίστιαν Γκολομέεβ
8η σειρά (από τις 9) – 5η διαδρομή
5η επίδοση στους 71
προκρίνονται στον ημιτελικό οι 16 καλύτεροι χρόνοι

20:10 – 4Χ100μ μεικτή ανδρών
Βαγγέλης Μακρυγιάννης, Ανδρέας Βαζαίος, Κώστας Μερετσόλιας, Απόστολος Χρήστου

2η σειρά (από τις 2) – 1η διαδρομή
13η επίδοση στις 16
προκρίνονται στον τελικό οι 8 καλύτεροι χρόνοι

Advertisement

Advertisement

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2018 Sportsfeed.gr

Sportsfeed.gr - To No1 ελληνικό site για τους Ολυμπιακούς Αγώνες