Πανελλήνιο Κ18: Για λίγο έχασε το ρεκόρ ο Παυλίδης

Ακόμη μία πολύ καλή εμφάνιση έκανε ο ρίπτης Δημήτρης Παυλίδης που πλησίασε το πανελλήνιο ρεκόρ της κατηγορίας ξανά και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ18.

Ο 17χρονος ρίπτης ξεκίνησε μουδιασμένα καθώς δεν το… έβρισκε όμως στην τέταρτη προσπάθειά του έστειλε τον δίσκο στα 60.62μ και πλησίασε το πανελλήνιο ρεκόρ της κατηγορίας που είναι στα 61.22μ που ανήκει στον Στέφανο Χατζηνικολάου από το 1997. Ο Παυλίδης έδειξε την ποιότητά του σαν αθλητής και ανέβασε τον πήχη, δημιουργώντας προσδοκίες για ακόμη καλύτερες εμφανίσεις.
Στη δεύτερη θέση βρέθηκε ο Κωνσταντίνος Μπουζάκης ο οποίος δεν κατάφερε να δείξει τον καλό του εαυτό καθώς, όπως δήλωσε ο προπονητής του, η βαλβίδα γλιστρούσε αρκετά και δυσκόλεψε τον νεαρό αθλητή. Με 58.21μ ο Μπουζάκης κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο ενώ το χάλκινο κατέκτησε ο Αρτέμης Αδαμάκης με 51.06μ.