Πανελλήνιο ανώμαλου 2023: Ο Αναγνώστου νικητής για ακόμα μία φορά (αποτελέσματα)

Ο δρομέας του ΓΣ Λαμίας Αναγέννηση έβγαλε εις πέρας την αποστολή του και κατάφερε να υπερασπιστεί τον τίτλο που κατέκτησε πέρσι, αφού και φέτος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανώμαλου δρόμου ήταν νικητής.

Ο Μάριος Αναγνώστου πρόσθεσε ακόμα μία νίκη στο βιογραφικό του και αυτή την φορά ήταν στα 10χλμ ανώμαλου δρόμου στο πανελλήνιο πρωτάθλημα που φιλοξενείται στα Τρίκαλα. Ο Έλληνας πρωταθλητής τερμάτισε σε 29:50 για να αφήσει αρκετά πιο πίσω και στην δεύτερη θέση τον Γιώργο Μίνο (Ολυμπιακός) με 30:23 και έπειτα στην τρίτη ακολούθησε ο Γιώργος Σταμούλης (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου) με 30:34.