Ο Θεόφιλος Αυθίνος της Αργούς αναδείχθηκε πρωταθλητής ανδρών στην κατηγορία όπεν, στα δύο πιο σημαντικά αγωνίσματα της 1ης ημέρας του πανελλήνιου καταδύσεων (κατηγοριών όπεν, Α-Β και Γ-Δ) που διεξ΄γεται στο ΟΑΚΑ.
Ο Αυθίνος πρώτευσε στο 1μ τραμπολίνο, αλλά και στα 3μ, ενώ στα αντίστοιχα δύο αγωνίσματα της κατηγορίας όπεν γυναικών, νικήτρια ήταν η Αγγελική Λυδία Γεωργοπούλου (επίσης από την Αργώ).
1μ τραμπολίνο ανδρών
1. Θεόφιλος Αυθίνος (Αργώ) 264,60
2. Γρηγόρης Μήτρου (ΝΟΒΑ) με 237,20
3. Κωνσταντίνος Παπαδημητρίου (Αργώ) 231,90
3μ τραμπολίνο ανδρών
1. Θεόφιλος Αυθίνος (Αργώ) 342,85
2. Γρηγόρης Μήτρου (ΝΟΒΑ) με 271,25
3. Κωνσταντίνος Παπαδημητρίου (Αργώ) 264,60
1μ τραμπολίνο γυναικών
1. Αγγελική Λυδία Γεωργοπούλου (Αργώ) 194,35
2. Μυρσίνη Μέλλιου (ΝΟΒΑ) 111,25
3. Νεκταρία Σαλπαμίδου (ΑΑ Αστέρια) 108,05
3μ τραμπολίνο γυναικών
1. Αγγελική Λυδία Γεωργοπούλου (Αργώ) 204,40
2. Άννα Μαρία Σαχίνη (Παναθηναϊκός) 191,20
3. Μαργαρίτα Γιαννοπούλου (Αργώ) 175,30
3μ τραμπολίνο αγόρια Α’
1. Γρηγόρης Μήτρου (ΝΟΒΑ) 408,85
2. Κωνσταντίνος Παπαδημητρίου (Αργώ) 352,00
3. Αλέξανδρος Θωμάς Γκαρής (ΑΑ Αστέρια) 282,50
3μ τραμπολίνο κορίτσια Α’
1. Άννα Μαρία Σαχίνη (Παναθηναϊκός) 341,40
2. Αγγελική Λυδία Γεωργοπούλου (Αργώ) 321,55
3. Σταυρούλα Χαλέμου (ΝΟΒΑ) 304,50
Σταθερά αγόρια Β’
1.Κωνσταντίνος Παπαδημητρίου (Αργώ) 331,10
2. Σταύρος Σιφναίος (ΠΕΝΤΚΥΚΛ) 319,35
3. Παναγιώτης Καπνόπουλος (Παναθηναϊκός) 259,25
Σταθερά κορίτσια Β’
1. Σταυρούλα Χαλέμου (ΝΟΒΑ) 293,20β
2. Άννα Μαρία Σαχίνη (Παναθηναϊκός) 267,90
3. Μαργαρίτα Γιαννοπούλου (Αργώ) 215,60
3μ τραμπολίνο αγόρια Γ’
1. Παναγιώτης Καπνόπουλος (Παναθηναϊκός) 306,95
2. Χρήστος Τετράδης (Αργώ) 177,75
3μ τραμπολίνο αγόρια Δ’
1. Σπύρος Κοντογιάννης (ΠΕΝΤΚΥΚΛ) 185,75
3μ τραμπολίνο κορίτσια Γ’
1. Ιωάννα Στυλιανή Καρακώστα (ΠΕΝΤΚΥΚΛ) 234,80
2. Αλεξάνδρα Ζούκα Μπαντούρι (Παναθηναϊκός) 180,85
3μ τραμπολίνο κορίτσια Δ’
1. Μαρηλία Φραγκοπούλου (ΠΕΝΤΚΥΚΛ) 122,90
2. Μυρτώ Καρτσιώτη (ΝΟΒΑ) 120,90
3. Ελένη Σοφία Μαλακασιώτη (ΝΟΒΑ) 94,30
1μ τραμπολίνο αγόρια Γ’
1. Παναγιώτης Καπνόπουλος (Παναθηναϊκός) 267,00
2. Θεμιστοκλής Καρατζόγλου (ΑΑ Αστέρια) 147,75
3. Χρήστος Τετράδης (Αργώ) 130,00
1μ τραμπολίνο κορίτσια Γ
1. Ιωάννα Στυλιανή Καρακώστα (ΠΕΝΤΚΥΚΛ) 188,75
2. Αλεξάνδρα Ζούκα Μπαντούρι (Παναθηναϊκός) 174,60
3. Ευαγγελία Οκουόσα (Αργώ) 163,20