Στο Άστρος Κυνουρίας πραγματοποιήθηκε σήμερα το πανελλήνιο πρωτάθλημα βάδην 20χλμ και τα παράλληλα αγωνίσματα. Το Sportsfeed μεταφέρει τα αναλυτικά αποτελέσματα των αγώνων.
20χλμ ανδρών
1. Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ (ΑΟ Μυκόνου) – 1:28:24
2. Κώστας Ντεντόπουλος (ΑΕ Ολυμπίας Πατρών) – 1:31:48
3. Γιάννης Καυκάς (ΑΕ Ολυμπία Πατρών) – 1:32:20
4. Άνθιμος Κελεπούρης (ΟΚΑ Βικέλας Βέροιας) – 1:34:33
5. Ανδρέας Παπαστεργίου (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) – 1:37:06
6. Ανδρέας Καραγιάννης (ΓΑΣ Ο Ιλισσός) – 1:37:51
7. Ανδρέας Μπάχος (ΑΣ Αιγίου Αθηνόδωρος) – 1:40:05
8. Αριστοτέλης Μπούσδας (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) – 1:46:02
– Γιάννης Βαϊτσης (ΓΑΣ Ο Ιλισσός) – ακυρώθηκε
20χλμ γυναικών
1. Αντιγόνη Ντρισμπιώτη (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 1:31:11
2. Κυριακή Φιλτισάκου (ΑΓΣ Νέας Ιωνίας Ανατολή) – 1:33:08
3. Όλγα Φιάσκα (Αθλοκίνηση ΑΣ Μυτιλήνης) – 1:38:14
4. Χριστίνα Παπαδοπούλου (Πανελλήνιος) – 1:39:03
5. Σοφία Αλικανιώτη (Εθνικός ΓΣ) – 1:44:57
6. Έφη Κουρκουτσάκη (ΓΑΣ ο Ιλισσός) – 1:49:36
7. Μαρία Φιλίππα Γατή (ΓΣ Ίκαρος Νέας Ιωνίας) – 1:57:42
8. Φωτεινή Μπαντούνα (Ε Ολυμπιάς Πατρών) – 2:10:26
– Χριστίνα Τσιανάβα (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) – ακυρώθηκε
20χλμ ανδρών Κ23
1. Άνθιμος Κελεπούρης (ΟΚΑ Βικέλας Βέροιας) – 1:34:33
2. Ανδρέας Παπαστεργίου (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) – 1:37:06
3. Ανδρέας Μπάχος (ΑΣ Αιγίου Αθηνόδωρος) – 1:40:05
4. Αριστοτέλης Μπούσδας (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) – 1:46:02
20χλμ γυναικών Κ23
1. Όλγα Φιάσκα (Αθλοκίνηση ΑΣ Μυτιλήνης) – 1:38:14
2. Μαρία Φιλίππα Γατή (ΓΣ Ίκαρος Νέας Ιωνίας) – 1:57:42
– Χριστίνα Τσιανάβα (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) – ακυρώθηκε
10χλμ εφήβων
1. Γιώργος Καυκαλίας (ΑΕ Ολυμπιάς Πατρών) – 1:00:05
10χλμ νεανίδων
1. Αναστασία Αντωνοπούλου (ΓΣ Ίκαρος Νέας Ιωνίας) – 48:29
2. Σεβαστιανή Ασλανίδου (ΓΣ Ίκαρος Νέας Ιωνίας) – 52:03
– Παναγιώτα Τσινοπούλου (ΓΣ Βέλος Παλαιού Φαλήρου) – 52:53 εκτός συναγωνισμού
– Άννα Αδάμη (ΓΕ Αγρινίου) – δεν ολοκλήρωσε
– Ευφραιμία Μπάρκαλη (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) – ακυρώθηκε
10χλμ παίδων
1. Ελισσαίος Μπαρδάκης (ΑΕ Ολυμπιάς Πατρών) – 51:14
2. Χρήστος Ράγκας (ΓΕ Νάουσας) – 55:02
3. Νίκος Μάρτος (ΟΚΑ Βικέλας Βέροιας) – 59:20
– Παναγιώτης Σάλτης (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) – ακυρώθηκε
5χλμ κορασίδων
1. Χρύσα Εσμερλή (ΓΣ Ίκαρος Νέας Ιωνίας) – 26:22
2. Αθηνά Φλωροπούλου (Αθλοκίνηση ΑΣ Μυτιλήνης) – 27:54
3. Μαριάνθη Δαλέκου (Αθλοκίνηση ΑΣ Μυτιλήνης) – 29:08
4. Νικολέτα Καρατζά (ΑΓΕ Ζακύνθου) – 29:31
5. Μαρία Μακρή (ΑΕ Ολυμπίας Πατρών) – 30:05
6. Μυρσίνη Ψαριανού (Αθλοκίνηση ΑΣ Μυτιλίνης) – 30:39
7. Μαρία Τσανάβα (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) – 31:46
8. Ουρανία Κορόζη (ΓΑΣ Ηρακλής Θηβών) – 32:29
9. Δήμητρα Κακιούζη (ΑΟ Πεύκης) – 32:43
– Μαρία Σαββοπούλου (ΑΕ Ολυμπίας Πατρών) – δεν ολοκλήρωσε